Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İlyas Şeker’den site sakinlerine müjde

İlyas Şeker’den site sakinlerine müjde
7 views
13 Kasım 2018 - 16:57

 

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Derince’de kalıcı konutlar, Hasdayı ve Yenikent 3 no’lu sitede yaşayan vatandaşların büyük bir sorununu çözüme kavuşturmak için önemli bir adım attı. Yıllardır tapuda gözüken ile kullanılan daireler arasındaki uyuşmazlık problemini çözüme kavuşturmak adına Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, tapu ve kadastro müdürlerini bir araya getirdi. Konu Geçmişte yapılan hata ile yıllarca devam eden bu problem, kurulan komisyon ile çözüme kavuşacak.

KARGAŞA ORTADAN KALKACAK
Konu ile ilgili konuşan Milletvekili İlyas Şeker, “site yöneticileri ile bugün masaya oturduk ve yıllar önce oluşan büyük bir hatayı düzeltmek için komisyon kurduk. Örneğin bir kardeşimiz yıllarca 2 numaralı dairede oturmuş fakat tapuda evi 4 numarada gözüküyor. Vatandaşımız yıllarca bu sıkıntıyı çekmiş. Allah’ın izniyle kurulan komisyon ile sitede yaşayan tapu sahipleri için önemli bir kargaşa ortadan kalkacak. Komisyonumuz binalarda incelemelere başladı. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum” diyerek sitede tapu sahibi olan vatandaşlara büyük bir müjde verdi.

ORMAN ARAZİLERİNİ DE UNUTMADI
Sadece bu konuyu çözmekle kalmayan Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yaklaşık bir hafta önce de Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürü Yardımcısı Mehmet Zeki Temur, Sakarya Orman Bölge Müdürünü ilimize davet etti. Karamürsel Dereköy, İzmit Yenimahalle ve Derince’nin üst kısımlarında ormanlık alanların durumunu görüşmek üzere arazide incelemelerde bulundu.  Şeker, orman arazileri ile ilgili öne çıkan bu bölgelerdeki sorunların çözüme kavuşması için gerekli çalışmaların başlatılacağının altını çizdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR