Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İnşaat Mühendisleri Odası’nda Utkan Mutman Adaylığını Açıkladı

İnşaat Mühendisleri Odası’nda Utkan Mutman Adaylığını Açıkladı
74 views
16 Ekim 2021 - 17:04

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 12 Şubat’ta gerçekleştirilecek Genel Kurulu öncesi, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde Doçentlik görevini sürdüren Utkan Mutman başkanlığa adaylığını  Double Tree Hilton Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.

12 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan Genel Kurulun ardından 13 Şubat ‘ta seçime gidilecek. Odanin mevcut başkanı Kahraman Bulut 3 dönem kuralından dolayı başkanlığa yeniden aday olamıyor. Mevcut başkan Bulut, gerçekleştirilecek kongrede tek aday olan Utkan Mutman ve ekibini destekleyecek. Double Tree by Hilton Otel’de gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına Mutman’ın yanı sıra İMO Başkanı Kahraman Bulut, İMO Kurucu Şube Başkanı Keramettin Gençtürk, KOÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mücahit Opan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisleri Odası mevcut başkanı Kahraman Bulut, “Yaklaşık 8 yıldır görev yapıyorum. Ticaret yaptığımız bütün işletmelerin sahiplerinin inşaat mühendisiolmasna özen gösterdik. Bu mekan da bizim çok sevdiğimiz bir meslketaşımızın sahip olduğu bir mekan. Bu eseri şehirmizekazandıran meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra siz de ticaret yapacaksınız meslektaşlarımızla iş yapmanızı tercih ediyorum. Oda kurulalı 67 yıl oldu. Bu ailenin ferdi olmaktan gurur duyuyorum. 8 yıl boyunca hizmet etme fırsatı buldum. İnşallah iyi işler yapmışımdır. Ekip olarak mücadele verdik. İnşallah desteklediğimiz ekip de aynı düsturla devam eder” dedi.

Şubenin 13. dönem adayı Utkan Mutman yaptığı adaylık konuşmasında, “Hepinizin bildiği gibi biz bu yola bugün çıkmadık. Şehrimizin üniversitesinde “inşaat mühendisliği” lisansımı bitirdikten sonra üniversitede kalarak akademik ve mesleki kariyerime devam ettim. Hali hazırda Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümünde Doçent olarak görev yapmaktayım. Bununla birlikte 2000 yılından beri üyesi olduğum odamızda, 2014 yılından bu yana aktif bir şekilde görev almaktayım. Bu süre zarfında şubemizde 5 sene asil yönetim kurulu üyeliği, genel merkezimizde 4 sene geoteknik üst kurul üyeliği görevlerini yerine getirdim ve getirmekteyim. Bilindiği gibi meslek odaları, aynı meslek disiplinine sahip kişilerin bir arada olduğu kamusal niteliği kanunla saptanmış örgütlerdir. Tüm bunların yanında “oda” için çalışmak büyük bir özveri, çokça zaman ve en önemlisi mesleğe duyulan sevgi ve bağlılığı gerektirir.

AMACIMIZ MESLEĞİN SAYGINLIĞINI ARTIRMAK

“Amacımız görev alacağımız süreçte, mesleğimizin saygınlığını artırmak, bir olmak birlik olmaktır” diyen Mutman, “Özel sektör, kamu, üniversite iş birliğini sağlamak ve tüm meslektaşlarımızın problemlerini kendi sırtımıza yük, kendi yüreğimize dert ederek tek çatı altında çözüme kavuşturmaktır. Ben Utkan Mutman olarak; birikimim, deneyimim, kariyerimle hem siz değerli meslektaşlarım hem de Genç İMO çatısı altındaki öğrenci arkadaşlarımın omuzunuzda bir el olmaya, çalacağınız kapınız olmaya, inşaat mühendisleri odası Kocaeli Şubesi başkanı olmaya talibim. Bu yolda kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden el ele yürüyüp mesleğimizin ve meslektaşlarımızın hak ettiği değeri görmesi için elimden gelen her türlü çalışmayı yapacağıma sizlerin önünde söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI