Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İşte Ak Parti İzmit’e Aday İsim

İşte Ak Parti İzmit’e Aday İsim
7 views
18 Aralık 2018 - 16:13

AK Parti İzmit İlçe eski Başkanı Hasan Ayaz’ın İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmesinin ardından, başkan vekili olarak süreci yürüten Rıfat Akbaş İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

AK Parti’nin kurulumundan bu yana teşkilatlarda görev alan Akbaş, siyasi hayatına 28 Haziran Mahalle yöneticiliği 28 Haziran Mahalle başkanlığı ile tabanda başlayan bir isim. Bekirpaşa belde başkan yardımcılığı, eski ilçe başkanı Hüseyin Yusuf’un yönetiminde ilçe yöneticiliği daha sonra da Nedim Arsal’ın başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Kısa bir süre siyasete ara veren Akbaş,  Hasan Ayaz’ın ilçe başkanlığında, Ekonomi işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı ve en son başkan vekilliği görevlerinde bulundu. Hasan Ayaz’ın istifasının ardından İlçe başkanlığına vekalet eden Akbaş, 31 Mart seçimlerinde tecrübeleri ve kuvvetli olan kucaklayıcı yanıyla ilçe başkanlığına asaleten atanmak için aday olduğunu açıkladı.

TABANDAN TAVANA YÜKSELDİ

Teşkilatçılık tecrübesiyle ön plana çıkan Akbaş, geçtiğimiz seçimlerde SKM programlarında göstermiş olduğu yüksek performans ile beğeni toplayarak, tecrübesini kanıtladı. Vekalet ettiği İlçe başkanlığı sürecinde teşkilat ile olan uyumu ve AK Parti teşkilatlarının kurulumundan bu yana görev alan bütün kesimi kucaklayarak aktif çalışmalara dahil etmesi, teşkilatlar tarafından takdir edildi. Mahalle yönetimlerinde başlayan siyasi hayatına AK Parti İzmit’te ilçe başkanı olarak devam etmek isteyen Akbaş’ın şansının yüksek olduğu, mevcut yöneticiler, kadın ve gençlik kolları ile olan uyumu mahalle başkanlarının da büyük bir desteğini aldığı konuşuluyor. 31 Mart yerel seçimleri için mevcut yapıyı bozmadan seçim geçirmiş tecrübeli isimlerle süreci yönetmek isteyen Akbaş, vekaleten yürüttüğü sürece asaleten atanmak için aday olduğunu açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR