Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İşte Gerçek; İzmitli Esnaf Çocuğu Dövmemiş

İşte Gerçek; İzmitli Esnaf Çocuğu Dövmemiş
331 views
13 Ocak 2021 - 20:26

İzmit Fethiye Caddesi Şaban Sarıgülle sokakta yaşanan ve esnafın çocuğu dövdüğüne dair yayınlanan haber ve iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İzmit Fethiye caddesi Şaban Sarıgülle sokakta ‘Bülent Börek’ bayii olarak faaliyet gösteren firmanın işletmecisi Serhan Bertan, yazılı bir açıklama yaparak gerçekleri ortaya koydu. Bertan açıklamasında ‘Olay günü, daha önce de pek çok kez dükkânıma gelen küçük yaşlardaki kardeşim, şahsım ve müşteriler tarafından kendisine verilen börekleri yemiş, karnını doyurmuştur.  Buna karşın bazı müşterilerin rahatsızlıklarını dile getirmeleri üzerine kendisine “Yemeğini yedin, artık rahatsız etme insanları” diyerek uyardım. Tarafımca küçük çocuğa karşı başkaca ne bir sözüm ne bir fiziki müdahalem bulunmamaktadır. Çocuk arkasına bakarak, tarafıma bir şeyler söyleyerek ve bu durumu kendince oyuna çevirerek dükkanımda uzaklaşırken düşmüş ve burnu kanamıştır. Kesinlikle küçük çocuğu dövmek bir yana tek bir fiziki müdahalede dahi bulunmadım. Nitekim çocuk ve ailesi tarafımdan şikayetçi dahi olunmamış, olay adli bir vaka haline dahi dönüşmemiştir.’ İfadelerine yer verdi.

SERHAN BERTAN’IN AÇIKLAMA METNİ:

12.01.2021 tarihinde gazetenizde “Esnaf Çocuğu Dövdü” ve sair başlıklarla yayınlanan haberin içeriğinin gerçeği yansıtmamakla birlikte; kişilik haklarıma saldırı mahiyetinde olması, ticari itibarıma ciddi zarar vermesi ve aynı zamanda TCK anlamında suç teşkil etmesi sebebiyle düzeltme hakkımı kullanma zarureti hasıl olmuştur.

Gerek olayda adı geçen çocuğun yaşının küçük olması sebebiyle kamuoyunun haklı olarak hassas ve korumacı yaklaşması, gerekse konunun esasını bilmeyen kişiler tarafından iyi niyetli mi yoksa amaçlı olduğunu bilemeyeceğimiz hatalı açıklamalar yapılmış olması, ne yazık ki siz değerli basın mensuplarının gerçeği yansıtmayan bilgi akışı ile haber yapmasına sebebiyet vermiştir

Sayın gazetenizin ve muhabirlerinizin habercilik anlayışına saygı duyduğumdan, yapılan haberlerin kasıt içermediğine ve ancak hatalı bilgi akışından kaynaklı olabileceğinde inanarak yasal tekzip hakkımı kullanmaktan ziyade öncelikle ve iyi niyetli olarak konunun aslını sizlerle paylaşmaktayım. Düzeltme hakkımı kullanabilmem adına açıklamalarıma basılı ve internet gazetelerinizde yer vermenizi temenni ediyorum.

1.      Üç yıldır Fethiye Caddesi- Şaban Sarıgül’le Sokak’ta Bülent Börek markası bayisi olarak kendi nam ve hesabıma faaliyet göstermekteyim. Bu süre içerisinde esnaflarla iyi diyaloglarım, ihtiyacı olanlara-karnı aç olup yardım talep edenlere yaklaşımım ve desteğim herkes tarafından bilinmektedir.

2.      Olay günü, daha önce de pek çok kez dükkânıma gelen küçük yaşlardaki kardeşim, şahsım ve müşteriler tarafından kendisine verilen börekleri yemiş, karnını doyurmuştur.  Buna karşın bazı müşterilerin rahatsızlıklarını dile getirmeleri üzerine kendisine “Yemeğini yedin, artık rahatsız etme insanları” diyerek uyardım. Tarafımca küçük çocuğa karşı başkaca ne bir sözüm ne bir fiziki müdahalem bulunmamaktadır. Çocuk arkasına bakarak, tarafıma bir şeyler söyleyerek ve bu durumu kendince oyuna çevirerek dükkanımda uzaklaşırken düşmüş ve burnu kanamıştır.

3.      Yere düşen çocuğun yanına yardım amaçlı gittiğimde, çocuğun Suriyeli olması sebebiyle Türkçeyi yeterince anlamamasından kaynaklı olarak iletişim kuramadım ve yanından ayrıldım. Kesinlikle küçük çocuğu dövmek bir yana tek bir fiziki müdahalede dahi bulunmadım. Nitekim çocuk ve ailesi tarafımdan şikayetçi dahi olunmamış, olay adli bir vaka haline dahi dönüşmemiştir.

4.      Nitekim bugün, küçük çocuğu ve ailesini evlerinde ziyaret ettim, sohbet ettik, börek ikram ettim. Kendilerine hakkımda çıkan haberlerden bahsettiğimde de çok üzüldüler ve sağ olsunlar kendilerine düşen bir şey varsa yapmayı teklif ettiler. Ne var ki ben, bir baba olarak; haksız isnatlar ve karalamalar ile maruz kaldığım itibar linçinden dahi kurtulma çabası verirken bir çocuğu alet etmemek adına kendilerine teşekkürlerimi ilettim.  Ziyaretime ilişkin fotoğrafları da ekte tarafınıza gönderiyorum

5.      Gerçekle hiçbir ilgisi olmayan iddialar sebebiyle hem kişilik haklarım hem de ticari zarar görmüş bununla birlikte birlikte maddi-manevi zararlarım doğmuştur. Tüm hukuki başvuru ve talep haklarım saklı kalmak üzere; gerçeğin, iyi niyetli girişimlerim ve sizlerin düzeltme yayınları ile ortaya çıkacağına inanıyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI