Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Belediyesi’nde Sözleşme Bayramı

İzmit Belediyesi’nde Sözleşme Bayramı
21 views
12 Aralık 2019 - 15:15

 Sözleşme yapmaya yetkili sendika olan KESK’ bağlı Tüm Bel Sen, İzmit Belediyesi ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

İzmit Belediyesi önünde gerçekleştirilen imza törenine: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tüm Bel Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar katıldı.

Sözleşme İzmit Belediyesinde memur statüsünde çalışan 224 kamu çalışanını kapsıyor. Sözleşme kapsamında İzmit Belediyesi’ndeki memurlara yüzde 28 oranında kümülatif zam yapılacak. İmzalanan sözleşmeden hem çalışanların hem de sendika yetkililerinin memnun kaldığı gözlendi.

İZMİT’TE SOSYAL DEMOKRAT ANLAYIŞI SÜRDÜRÜYORUZ

Sözleşme imza töreninde konuşan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, “Yağmurun altında bereketli bir sözleşmeye imza atıyoruz. Sendikamızın emekçiler adına verdiği mücadele çok kıymetli. Bize de düşen emekçiyi korumak ve hak ettiğini vermektir. Güzel bir sözleşmeye imza atmaktan onurlu ve gururluyuz. İzmit’te sosyal demokrat anlayışı sürdürüyoruz. Bizim için önemli maddeler var. Ramazan bayramında 1 ikramiye vereceğiz. Yine kurban bayramında 1 ikramiye vereceğiz. Bununla birlikte 1 Mayıs’ta da 1 ikramiye vereceğiz.

8 MART’TA BELEDİYEYE GİRMEKTE ZORLANMIŞTI

Hürriyet konuşmasının devamında “Adaylık sürecinde 8 Mart’ta bu belediyeye girmekte zorlanmıştım. Şimdi ise 8 Mart’ta kadın emekçiler izinli sayılacaktır. Yine kadına yönelik şiddet ile ilgili bir maddeye sözleşmeye girdi. Ailesine şiddet uygulayan İzmit Belediyesinde çalışmayacak. Bu sözleşme için çok mutluyum. İş barışı benim için çok önemli. Pazarlık yapmadık. Sayın başkana da teşekkür ediyorum. Emekçi kenti Kocaeli’ye örnek olsun, hayırlı olsun. Tüm çalışan arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu oldun diyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI