Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Cumhuriyet Mahallesinde Vatandaş İsyan Etti

İzmit Cumhuriyet Mahallesinde Vatandaş İsyan Etti
522 views
02 Ağustos 2020 - 16:32

İzmit Cumhuriyet Mahallesi Gazi Sokak’ta bulunan yeşillik alanda, ‘mangal yakmak yasaktır’ pankartı asılı olmasına rağmen, yasağa uymayan vatandaşlar bölge halkını çileden çıkarıyor.

İzmit İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Şirin evler Gazi Sokak bölgesinde çimle kaplı alanda, ‘mangal yakmak yasaktır’ uyarı pankartına rağmen, vatandaşlar çimle kaplı yemyeşil alanda mangal yakmaya, uyarıları ihlal etmeye devam ediyor. Bölgede oturan mahalle sakinleri, mangal kokusundan bıktıklarını, çimlerin yanık içinde olduğunu belirterek zabıtaya durumu bildirmelerine rağmen bir sonuç alamamışlar. Bölge sakinleri şikayetlerimizi bildirmemize rağmen ne gelen var, ne giden diyor.

BÜYÜKŞEHİR 153 ÇAĞRI MERKEZİNE BİLDİRİLMİŞ

Mangal yakmanın yasak olduğu bölgede, vatandaşlar mangal yakmaya devam ederken, bu yanlışa dur diyecek yetkili aranıyor. Bölge sakinleri halkın ödediği vergilerle yapılan çimlerin yeşilliklerin yanık içerisinde olduğunu, mangal kokusunun da kendilerini bezdirdiğini belirterek çözüm bulunmasını istiyor. Bölge sakinleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 153 çağrı merkezine durumu bildirmiş. Kendilerine zabıtaya bildirecekleri söylenmiş. Ancak şikayete ilişkin hiç bir adım atılmamış. Bunun üzerine bu noktadaki şikayetlerini vatandaşlar CİMER’e kadar ulaştırmış.

KURALA UYMAYANLARA DUR DEYİN

İzmit Cumhuriyet Mahallesi Gazi Sokak’ta bulunan ve Sekapark’ın devamı olan çimle kaplı yeşillik alanda, yasak olmasına rağmen mangal yakanlara dur deyin. Bölge sakinlerinin şikayetine kulak verip, sorunlarına çözüm bulun. Bölgede yaşayan vatandaşlar yetkililerden bunu bekliyor.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI