Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Gülümsemiyor Ancak Gönül Belediyeciliği de Yok

İzmit Gülümsemiyor Ancak Gönül Belediyeciliği de Yok
47 views
10 Mart 2020 - 20:56

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın mimarı olduğu ‘Milli Görüş’ Fatih Erbakan liderliğinde ‘Yeniden Refah Partisi’ olarak yoluna devam ediyor. 

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya ile parti binasında samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Sohbetimize İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Uzun ve yöneticiler de eşilik etti.

Binlerle Kongre Yaptık

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya, Ankara’da binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirdikleri coşkulu büyük kongreyi hatırlatarak, Milli Görüş’ü temsil eden Yeniden Refah Partisi iddialı geliyor dedi. Kahya, ülkenin dört bir tarafından kongreye akın eden binlerce insanın iktidar, belediye desteği almadan kendi imkanlarıyla geldiğini vurgulayarak bunu çok önemsiyoruz ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi’ne Teveccüh Var

Kahya, ‘ İzmit’te sahadayız, milletimizin yanındayız. Esnafımıza gidiyoruz, dinliyoruz. Ziyaretlerimizde milletimizin bize gösterdiği ilgi gösteriyor ki; milletimizin Milli Görüş’e ihtiyacı var. İzmit’te kısa sürede üye sayımız 2 Bin’i aştı. İzmit yürüyüş yolunda kurduğumuz standtlara milletimizin ilgisi büyük oldu. Kısa sürede bu üye sayısına ulaştık. Üye sayımız artmaya devam ediyor.’ Yeniden Refah Partisi olarak İzmit’te milletimizle beraber olmaya devam edeceğiz.

İzmit Gülümsemiyor Ancak Gönül Belediyeciliği de Yok

Yerel seçimlerden bugüne Kocaeli iyi yönetilmiyor. Kocaeli’de gönül belediyeciliği olmadığı gibi, İzmit de gülümsemiyor. İzmit’te festivaller eğlenceler altında zaman kaybediliyor. Milletimizin hayatını kolaylaştıracak adımlar atılması gerekiyor. Maalesef Kocaeli’de gönül belediyeciliği de yapılmıyor ( İktidara mensup belediye başkanlarını da başarısız buluyor). İzmit’te sanayinin girişinde alkollü büfe olmaz. Yoğun olan bir bölgede gençlerimizi kötü alışkanlıklara sürükleyebilecek işler yapılmamalı. Ahlaklı gençler yetiştirmeliyiz.

Muhalefet Milli Değil

Başkan Kahya, ‘ Türkiye’de muhalefetin milli olmadığını, şer güçlerin güdümünde hareket ediliyor dedi. Ülkemizin milli konularında bile muhalefet edildiğine işaret eden Kahya, muhalefet milli değil değerlendirmesinde bulundu. Ülke menfaatine olan konularda iktidara muhalefet yapılmak adına muhalefet yapılmaz, dış güçlerin ağzıyla konuşulmaz dedi.

Ülke İyi Yönetilmiyor

Ülkenin iyi yönetilmediğini belirten Kahya, ‘Üretim yok, işsizlik artmış, intihar vakalarında patlama var. Bunlar ülkenin ne halde olduğunu gösteriyor. Kapitalist faizin hakim olduğu sistemde ülkede sıkıntı bitmez. Milli Görüş’ü ülkemizde hakim kılarak faizci düzene son vereceğiz. Yeniden bacalar tütecek, üretime geçilecek. Gençlerimize iş alanları oluşturacağız. Ahlaklı gençler yetiştireceğiz. Adil düzeni getireceğiz. Ülkenin kaynaklarını milletimize adil bir şekilde vereceğiz. Necmettin Erbakan başbakanlığındaki Refah-Yol Hükümeti döneminde havuz kurulmuş, milletimize destek verilmiştir. İşçi, emekli, memur, dul ve yetime verilen büyük zam milletimizin hafızasındadır. Yeniden Refah iş başına gelecek, adil düzen ülkemizde hakim olacak.

Ötelerin Ötesine Talibiz

Milli Görüş’ü temsil eden bizler için seçimlerde aldığınız oy önemli değil. O bizim için bir kıssas değil. Bizler ötelerin ötesine talibiz. Allah’ın emrettiği gibi yolumuza devam ediyoruz.

İttifaklar İçin Ne Dedi

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte seçimlerde ittifak yapmak zorunda kalındığına işaret ederek, Yeniden Refah Partisi gireceği ilk seçimde Cumhur İttifakı mı yoksa millet ittifakı mı diyecek sorumuza Başkan Kahya, ‘Evet ittifaklar oluyor. O gün geldiğinde Genel Başkanımız Fatih Erbakan ve genel merkez yöneticilerimiz nasıl bir karar alacak, o önemli. Genel Başkanımız Fatih Erbakan tarafından verilecek karar neticesinde hareket edeceğiz.

Ak Parti’ye Yakınlar mı?

Kamuoyunda son süreçte yaşanan seçimlerde parti mensuplarınız karar noktasında serbest bırakıldı, bunun sonrasında Ak Parti’ye yakınlar değerlendirmesinde bulunuluyor, buna ne diyorsunuz  sorumuza Kahya,’ Genel Başkanımız son seçimlerde herkesi kararlarında serbest bıraktı. Buraya oy verin demedi. İktidarın doğru yaptığına doğru diyor, ancak İktidarın yanlışlarını da eleştiriyor. Konuşmalarını dikkatle dinleyenler bunu görür. Ancak muhalefetin de milli olması gerekiyor. Muhalefet milli değil.

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR