Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Kent Konseyi, Dünya İlk Yardım Günü’nde Farkındalık Yarattı

İzmit Kent Konseyi, Dünya İlk Yardım Günü’nde Farkındalık Yarattı
40 views
14 Eylül 2021 - 16:16

İzmit Kent Konseyi; İzmit Belediyesi ve Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği ile ortaklaşa “12 Eylül Dünya İlk Yardım Günü” kapsamında kamuoyunda farkındalık yaratmak, vatandaşa acil durum müdahalesi ve ilk yardım konusunda bilgi vererek, ilk yardımda bilinç düzeyini arttırmak amacıyla, 13 Eylül 2021 Pazartesi günü (dün) 17.00 ila 20.00 saatleri arasında İzmit Belediyesi önünde interaktif açık alan etkinliği düzenledi.

İnteraktif açık alan etkinliğinde, manken üzerinde temel yaşam desteği (solunum ve kalp durması), kanamalar, yaralanmalar, yanık, donma, sıcak çarpmaları, kırık, çıkık, burkulma, bilinç bozuklukları, zehirlenme, hayvan ısırmaları, boğulma gibi durumlarda yapılması gerekenler ile 112 acil hakkında bilgi verilerek, ev ve iş kazalarında acil durum müdahale örneklemelerinde bulunuldu.

İlk yardım konusunda eğitim almak isteyen vatandaşlara, İzmit Kent Konseyi, İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde BELSA B Blok 9. Katta açılacak olan “İlk Yardım Kursu” için başvuru formu dolduruldu. (“İlk Yardım Kursu” başvuru ve bilgi için: 02623180000/2930)

Ayrıca, etkinlik alanında kurulun bir diğer masada vatandaşların tansiyon ve şeker ölçümleri yapılarak, şeker ve tansiyon düşmesi ya da çıkması durumunda yapılması gerekenler ile ilgili bilgi verildi.

Etkinliğe İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin EROL, İzmit Kent Konseyi yürütme Kurulu Üyeleri Müzeyyen Topçu TAN, Lütfi BODUR, Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Adem YAMAN, Başkan Yardımcıları Ercan ÖZTÜRK, Emre KAVUKÇU, Yasin Burak ÖZER, Genel Sekreter Gökçe EROĞLU, Denetleme Kurulu Üyesi Nur SERTTAŞ, Yürütme Kurulu Üyesi Hande YILDIRIM ve Dernek Üyeleri Neziha YAMAN ile Ayşe Dalgıç katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr