DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

İzmit meclisinde araç alımı için kredi yine reddedildi

Son Güncelleme :

22 Eylül 2022 - 16:13

/ kez okundu.
İzmit meclisinde araç alımı için kredi yine reddedildi

İzmit Belediyesi olağanüstü Eylül ayı Meclis toplantısı bugün Belsa Plaza 9. Katta bulunan Meclis toplantı salonunda gerçekleşti. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlık ettiği toplantıda taşıt ve iş makinası satın alınması ve finansmanında kredi kullanılması ve mülkiyeti İzmit Belediyesine ait olan taşınmazların satışının yapılması hususunda Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü. Gündem maddeleri yetersiz oy kullanma sayısından dolayı reddedildi. 

TAHİR BÜYÜKAKIN İLE İSTİŞARELERDE BULUNDUK

Ak Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş: “Bu şartlarda yapılan meclis toplantısında bizler cumhur ittifakı olarak oy kullanmama kararı aldık. Bu maddeyle ilgili yol vermiş oluyoruz. Sizin aralıksız devam eden polemik anlayışınıza dair Tahir Büyükakın ile istişarelerde bulunduk ve kendisine ilettiğimiz konu hakkında İzmit’i bu konuya dair daha fazla yormamamız açısından takdiri idareye bıraktı. Bu şartlarda muhtemelen akbabalarınızın ya da yeni kurulan ofisi bile olmayan tanıdıklarınızın afişleri çöp olacak.

Biz işin özüne bakacak olursan dün ne söylediysek bugün de aynısını söylüyoruz biz size ne araç almayın dedik ne de kiralayın dedik. Siz bizden kredi yetkisi istediniz ve biz de ilgili evrakları istedik inceleyelim dedik. Ama siz bize bu evrakları veremediniz. Çünkü bütün açık ihalelerinizde şaibe olduğunu siz de biliyorsunuz. Limitiniz ne kadarsa kendi başkan yardımcılarınız da şahit. Bana kredi yetkisini vermediniz dediniz ve hala utanmıyorsunuz bunları söylüyorsunuz. Siz istiyorsunuz ki İzmit’teki bütün kadınlar lavantadan gelir elde edecek dediğinizde bizde harika diyelim istiyorsunuz. Ama bahçeye gidip bakmamızı istemiyorsunuz. Araç konusunda da istediğiniz bütün maddelere tamam diyelim istiyorsunuz ama biz bu araçlara bakalım dediğimizde denetim kurulunda incelensin diyorsunuz. Çöp toplamayı bile beceremeyip AK Partili işçiler çöp toplamayı bile başaramıyorsunuz diyorsunuz. İşçilerin emeğinin üzerinde tepinmekten çekinmediniz. Seçimden önce İzmit’in ekmeğini İzmitliler yiyecek dediniz ama İzmit’in kanını emdirdiniz. Maddeyle ilgili konumuza dönecek olursak; şimdiden ben sizden yeni beklediğim hamleleri de söyleyeyim hemşehrilerimiz de kendine dikkat etsin. Şimdiye kadar çoktan önlemlerinizi almanız gerektiği halde 10 gün sonrası zamanı dolacak araçlarınızı verip bakın bizi araçsız bıraktılar da diyebilirsiniz siz. Bugünkü meclisin usulüyle ilgili sizi uyardığımız halde yine bizi çalıştırmıyorlar algısı yapabilirsiniz” dedi.

EVET DİYECEKSENİZ YARIN DA YAPARIZ

Hürriyet ise, “Meclise dönelim. Sözlerinize dikkat ederseniz seviniriz kimse sizin babanızın oğlu değil. Gündeme gelelim ve gidelim. Siz evet diyecekseniz bugün de yaparız yarın da yaparız. Eğer burada yapıcı muhalefet olacaksanız bu toplantıyı iptal edelim yarın yapalı. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Bu kısır tartışmalara gerek yok. Ben dün başkanla da görüştüm isterseniz iptal edelim dedim. Bizim derdimiz usul tartışmasından kısır bir noktaya getirmek değil. Ama siz şimdi millete hesap veremediğiniz İÇİN bahaneyi buraya yüklemeye çalışıyorsunuz” dedi.

ORTAĞINIZLA İŞ YAPIP İFTİRA ATACAKSINIZ

Mustafa Karakoç kim? Siz bana cevap verin Mustafa Karakoç kim oluyor tanıyor musunuz? SARBAŞ ve BEKAŞ şirketlerinin bizden önce işlerini kimden aldınız? Muharrem Tutuş’un ortağından yani Mustafa Karakoç’tan. Siz kendiniz ortağınızla iş yapacaksınız sonra kalkıp bize iftira atacaksınız. Çağlayan Bulak eşinin üzerine milyonluk fatura kesecek sonra siz bize akrabalarınıza iş verdiniz diye iftira atacaksınız. Biz belgelerle konuşuyoruz. Bunları konuşmamı siz istediniz” dedi.

YORUM ALANI