Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

İzmit Meclisi’nden Teleferik Teklifine Ek Süre

İzmit Meclisi’nden Teleferik Teklifine Ek Süre
57 views
06 Ağustos 2020 - 17:57

İzmit Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı  Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Meclis 16 gündem maddesiyle toplandı.  Geçtiğimiz ay AK Parti Meclis Üyeliği görevinde istifa eden Aykut Çağlayan’ın yerine yedek meclis üyesi Nazmi Açıkgöz getirildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün Akmeşe Mahallesi 2253 nolu 45,00 metre kare yüzölçümlü parselin müftülüğe tahsis edilmesi teklifi oy birliğe kabul edildi. Kadro İhdas Cetveli ile ilgili Plan Bütçe Komisyonunun sunduğu İzmit Belediyesi’nin  kütüphane görevlisi , çocuk gelişim, sanat tarihçisi, tercüman, veteriner sağlık teknikeri, çocuk rehberi kadroları için 36 personel alımı maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.  AK Parti meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş millet ittifakı adına çekimser kalacakların söyledi.

MİLLET İTTİFAKI OLARAK ÇEKİMSER OY VERECEĞİZ

Soydaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gündemdeki konularla ilgili olarak Cumhur İttifakı adına söz almış bulunuyorum. Gündemimizin 4. maddesinde 36 kişilik personel talebiniz var. Bunlardan özellikle 4 mütercim ve 4 tercüman yani 8 personel dikkat çekiyor. Bu personelleri hangi hizmetlerde kullanacağınızı merak ediyoruz? İlk üç ayda kınadığınız, eleştirdiğiniz birçok konuyu 1.5 yılda yapmış olmanıza şaşırıyoruz. ‘Sözleşmelilere çok para veriyorsunuz.’ dediniz, sözleşmeli alıyorsunuz ve okumuş çocuklar az mı para verelim diyorsunuz. ‘Elemanları KPSS ile mi aldınız?’ dediniz, siz de KPSS ile almıyorsunuz. Memur kadrosunu kendiniz seçerek yapıyorsunuz. Bu personel talebinizin ihtiyaçtan fazla olduğunu düşünüyoruz ve çekimser oy vereceğiz.

TELEFERİK İÇİN EK SÜRE 

İzmit Çınar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile İzmit Belediyesinin ortak çalışmalar yapabilmesi ve bu konuda işbirliği protokolü hazırlanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifi, mahalle isim değişikliği teklifi ile ilgili Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme, Belediye sınırları içerisinde bulunan muhtelif 22 adet mahallede kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi teklifi,  Belediye sınırları içerisinde bulunan muhtelif 18 adet mahallede kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi seçilmesi teklifi, Belediye  sınırları içerisinde bulunan muhtelif 3 adet mahallede kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere bilirkişi seçimi yapılması teklifi, İzmit merkezinde bir teleferik hattının planlanması teklifi ve müdür ve üstü unvanlı personel sunumu teklifi için AK Parti ve MHP meclis üyeleri ek süre istedi. Ek süre oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis 1 Eylül Salı günü yapılacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI