Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kabinede Değişim Olacak mı?

Kabinede Değişim Olacak mı?
11 views
20 Aralık 2018 - 17:05

24 Haziran seçimleri sonrasında yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yeni kabine oluşturulmuş ve kabinede bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı yer almıştı.

Ankara’da konuşulanlara göre; yerel seçim süreciyle ısınan siyaset, yerel seçimler sonrası daha da ısınacak. Yerel seçim sonuçlarının siyasi partilerce masaya yatırılacağı hem iktidar partisi Ak Partide hem de muhalefet partilerinde önemli gelişmeler yaşanabileceği belirtiliyor.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakında yer alan CHP ve İYİ Parti kan kaybederse, lider tartışmasının büyüyeceği, İYİ Parti’de Meral Akşener’in tartışmaya açılacağı iddia ediliyor. Muharrem İnce ve arkadaşlarının da CHP’de Kılıçdaroğlu’na karşı seslerini daha da yükselteceği öngörülüyor. Cumhur İttifakı 24 Haziran seçimlerine göre daha fazla oy alırsa muhalefet partilerinde genel seçimlere kadar bir sıkıntı yaşanmayacağına kesin gözle bakılıyor.

31 Mart yerel seçim sonuçları, parti kurma çalışmalarında kulisleri yoğunlaştıran siyasetin geçmişteki önemli isimleri de yakından ilgilendiriyor. Seçimden zaferle çıkan Ak Parti ve Lider Erdoğan’ın karşısında yapılacak hamlenin etkili olamayacağını biliyorlar. Ak Parti’nin seçimlerden oy oranında kayda değer düşüş yaşaması halinde yeni parti için hız verecekler.

KABİNE’DE REVİZYON İDDİASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde değişime ve takviyelere gideceği kulislerde yüksek sesle dile getiriliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayısının arttırılacağı ve siyasetin önemli isimlerinden sürpriz bir ismin bu göreve getirileceği konuşulan iddialar arasında.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR