Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kandıra Belediyesi’nden ‘Evde Kal’ Çağrısına Destek

Kandıra Belediyesi’nden ‘Evde Kal’ Çağrısına Destek
15 views
24 Mart 2020 - 15:43

Kandıra Belediyesi ekipleri, bir yandan ilçenin çeşitli noktalarındaki bankları kaldırarak, koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlerken diğer yandan evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların da market alışverişini yaparak evlerine teslim ediyor.

 

Kandıra Belediyesi, Çin’de ortaya çıkan ve neredeyse tüm Dünya’ya yayılan Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı Sağlık Bakanlığı ve yerel yönetimler çeşitli önlemler alıyor. Bu önlemlerin başında ise toplu bir şekilde aynı ortamda bulunulmama geliyor. Yetkililer virüsün başkalarına da bulaşmaması için tedbir amaçlı bir süre işi olmayan vatandaşlara, özellikle de risk grubunda olan yaşlılara “Evde kal” çağrısında bulunurken, bu çağrıyı dikkate almayan birçok kişi ilçe genelindeki banklarda vakit geçirmeye başlamasıyla, Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bankları kaldırarak, virüsün yayılmasını engellemek amacıyla önlemlerini aldı.

EVDE KALIN

Diğer yandan Belediyenin Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise, Korona virüsü tedbirleri kapsamında evlerinden dışarı çıkmayan yaşlıların market ihtiyaçlarını karşılıyor. Salgının oluşturduğu riskleri azaltmak adına ilçe sınırlarında yaşayan dezavantajlı durumda olan 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan acil ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik de hizmet veren Kandıra Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “Bizler Sizin İçin Buradayız, Sizler de Bizim İçin Evde Kalın” çağrısı yaparak vatandaşların sağlığını önemsediklerini göstermiş oluyorlar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR