DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

Kandıra’da Kanserde Tanı ve Tedavi Yöntemleri Anlatıldı”

Son Güncelleme :

04 Nisan 2018 - 14:46

/ kez okundu.
Kandıra’da Kanserde Tanı ve Tedavi Yöntemleri Anlatıldı”

Kandıra Belediyesi, kanserde erken tanıya dikkat çekti.

1-7 Nisan Kanser Haftası olması dolayısıyla Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezinde “Kanserde Tanı ve Tedavi Yaklaşımları konulu konferans düzenledi. Konferansta Prof. Dr. Zafer Utkan kanserin oluşum süreci, korunma yolları, çeşitleri, kanser ile mücadele üzerine bilgiler verdi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, eşi Elif Köken ve ilçe protokolünün katıldığı programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

“Başkan Ünal Köken, Kanser Haftasında Prof. Dr. Zafer Utkan’ı Ağırladı”

1-7 Nisan Kanser Haftası dolayısıyla vatandaşları kanser konusunda bilinçlendiren programlara yer veren Kandıra Belediyesi, alanında uzman Prof. Dr. Zafer Utkan’ı ağırladı. Kanserde tanı, tedavi yaklaşımları konulu konferansta kanser, oluşum süreci ve çeşitleri anlatıldı. Kanseri herhangi bir vücut organına ait hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalması ve oluşturduğu modüler yapının çeşitli sebeplerle hayatı tehdit eder bir durum alması olarak tanımlayan Prof. Dr. Zafer Utkan, kadınların yoğun katılım gösterdiği konferansta erken teşhisin önemini vurguladı.

Hasta, kanser olduğunu ilk öğrendiği anda şüphesiz psikolojik olarak bir sıkıntı yaşamaktadır diyen Utkan, Kanser ile mücadeleyi sadece bireysel olarak değil yakınlarını da ilgilendiren bir durum olarak ele almakta fayda var dedi.

Sağlıklı yaşamı tüm vatandaşlara benimsetmek ve onları spora yönlendirmek için düzenli olarak her cumartesi yürüyüş programları yapan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kanserin bir kader olmadığını anlatmak için Belediye olarak Kanser Haftasında bilgilendiren ve öğreten konu ve konuklarla programlarına devam ediyor. Kandıra’nın organik beslenme ve sağlıklı yaşama uygun bir ilçe olduğunu anlatan Başkan Köken, stresten uzak, sağlıklı beslenme ve sporla yaşam süresinin uzayabileceğini ve hastalıklardan korunmanın mümkün olabileceğini ifade etti. İlçemiz, yeşiliyle deniziyle bir inci diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, en önemli unsurun sağlık olduğunu ve Belediye olarak bu konuda bilinçlendiren programların artarak süreceğini belirtti.

YORUM ALANI