Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kandıralı Siyasetçi Ayhan Yalçın Siyaset Dersi Verdi

Kandıralı Siyasetçi Ayhan Yalçın Siyaset Dersi Verdi
383 views
24 Ekim 2021 - 20:17

Kandıralı siyasetçi Ayhan Yalçın, yaptığı açıklamayla siyasilere adeta ateş püskürdü. Ayhan Yalçın açıklamasında ‘ Devletimize ve milletimize hizmet edelim demiştik. Ama, siyasette bizlere hizmet etme görevi nasip olmadı. Siyaset yapanlara başarılar dileyip, köşemize çekildik. Gayesi hizmet olan, gayesi millet olan siyasetçi, böyle bir dönemde ülkemize sahip çıkmak zorundadır. Dört bir tarafı düşmanla çevrili ülkemizin bütünlüğü için, Devletimizin bekası için, vatan için, millet için olumlu eleştiri yaparak, belden aşağı siyaset yapmadan, insanları birbirine düşürmedim siyaset yapmak gerektiğini düşünüyorum. Lakin, ne ülkemizde, ne de Kocaeli’de böyle bir siyaset anlayışı göremiyorum.’ İfadelerini kullandı.

Kandıralı siyasetçi Ayhan Yalçın, siyasilere isyan etti, ateş püskürdü

İŞTE O AÇIKLAMA:

Siyaseti bizler mi yanlış öğrendik. Yoksa, siyasetin gayesi mi farklı anlamış değilim. Siyaset; Belli bir amaca ulaşmak için izlenen yoldur. Bu yol hizmet yoludur; Önce Hak Teala ‘ya, sonra da halka…Ayrıca siyaset yolu çıkar yolu değildir. Yani siyaset çıkar için, menfaat için yapılmamalıdır.

Bizler siyasete bu amaçla girmiş, Devletimize ve milletimize hizmet edelim demiştik. Ama, siyasette bizlere hizmet etme görevi nasip olmadı. Siyaset yapanlara başarılar dileyip, köşemize çekildik.

Şimdi siyaset arenasında bakıyorum da herkes birbirine sallıyor; Kimisi kesiyor biçiyor, kimisi hodri meydan deyip, erken seçim istiyor. Kimisi mevcut düzeni beğenmeyip hakaretler ediyor. Kimileri farklı partilerle bir araya gelip, hükümeti yerden yere vuruyor…

Gayesi hizmet olan, gayesi millet olan siyasetçi, böyle bir dönemde ülkemize sahip çıkmak zorundadır. Dört bir tarafı düşmanla çevrili ülkemizin bütünlüğü için, Devletimizin bekası için, vatan için, millet için olumlu eleştiri yaparak, belden aşağı siyaset yapmadan, insanları birbirine düşürmedim siyaset yapmak gerektiğini düşünüyorum. Lakin, ne ülkemizde, ne de Kocaeli’de böyle bir siyaset anlayışı göremiyorum.

“Konu devlet ise, konu millet ise , gerisi teferruattır “… Burada as olan Devlet ve millettir. Yani amaç siyasetçi olmak değildir.

Siyasetçinin temiz olması ve hakkında hiç bir şaibe olmaması gerekiyor. Ayrıca, hiç bir suça karışmamış, ahlaklı ve namuslu olması gereklidir. Çünkü siyasetçi örnek alınacak bir kişi olmalıdır.

Şimdi bakıyorum da herkes konuşuyor. Bilen de konuşuyor, bilmeyende konuşuyor. Mübarek herkes siyasetçi olmuş.

Siyaset vizyon ister, siyaset misyon ister, siyaset kültür ister, siyaset akıl ister, siyaset mantık ister, siyaset proje ister, siyaset deneyim ister, siyaset ahlak ister, siyaset terbiye ister, siyaset güzel konuşma ister, siyaset güven ister…

Siyasetçi, Devletimiz ve milletimiz için herşeyi yapar. Ama, Devletimize ve milletimize asla ihanet etmez. Zaten ülkemizin böyle siyasetçilere ihtiyacı var.

Siyasette, çok boş laflar ediliyor. Herkes atıp, tutuyor. Ama icraat yok, proje yok, çözüm yok .Lakin, çözümsüzlük çok… Eğer, Kocaeli’de yaşıyorsak, hepimiz Kocaeli için hep birlikte bir şeyler yapmak zorundayız. Yoksa siyaset yapmanın bir anlamı ve bir hükmü yok…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI