DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kanserden Değil, Geç Kalmaktan Korkun!

Son Güncelleme :

31 Mart 2018 - 13:44

/ kez okundu.
Kanserden Değil, Geç Kalmaktan Korkun!

Özel Körfez Marmara Hastanesi genel cerrahi uzmanlarından Op. Dr. Mehmet Zeki EREN, 1-7 Nisan Kanser Haftası sebebiyle kanser hakkında bilgilendirmede bulundu

Kanserin vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan hastalıklı hücrelerin kontrolsüz çoğalarak diğer hücrelerin normal çalışmasını engellemesi durumu olduğunu söyleyen cerrah ülkemizde en sık görülen kanser türlerinin akciğer, prostat ve meme kanserleri olduğunu belirtti. Cerrah EREN, günümüz tıbbının kanser ortaya çıkmadan hastalığın önlenmesinde büyük gelişmeler sağladığını, önlenemeyen durumlarda ise erken tanı ile birçok kanser türünün tedavisinin mümkün olduğundan bahsederken kanserden korunmak için doğal beslenmenin, yağlı yiyeceklerden uzak durmanın, sigara, alkol kullanmamanın ve stres ve sıkıntılarımızı minimuma indirmenin çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Yaşam kalitesini arttırmak dışında düzenli doktor kontrolünü aksatmadan, yaşımıza uygun taramaları ve tetkikleri yaptırmanın hayati önem taşıdığını söyleyen Mehmet Zeki EREN, kadınların düzenli meme kontrollerinin ve jinekolojik muayenelerinin, erkeklerin düzenli olarak prostat muayenelerinin ve 40 yaşından sonra yapılması gereken Gastroskopi, Kolonoskopi, dışkıda kana bakılması gibi tetkiklerin mutlaka yapılması gerektiğini belirtirken “Erken dönemde yakalanıldığında pek çok kanser türünün tedavisi mümkündür. Yani kanserden değil geç kalmaktan korkun!” dedi.

YORUM ALANI