Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Karantinayı İhlal Eden Kardeşini Polise İhbar Etti

Karantinayı İhlal Eden Kardeşini Polise İhbar Etti
138 views
02 Aralık 2020 - 16:04

İzmit İlçesi Kozluk Mahallesinde yaşanan olayda,  kısa bir süre önce rahatsızlanan ve yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkan 18 yaşındaki Beraat Akbulut,  evde karantina altına alındı. 

ABİSİ POLİSE İHBAR ETTİ

Önceki gün akşam saatlerinde sıkılan Akbulut,  kimseye görünmeden dışarı çıktı. Bunu fark eden abisi Ferhat Akbulut ise bir an bile tereddüt etmeden öz kardeşini polise ihbar etti. İhbar sonrası eve dönen Beraat Akbulut, polisler gelince ve abisinin kendisini ihbar ettiğini öğrenince şaşkına döndü. Beraat Akbulut’a 3 bin 150 lira para cezası uygulandı. Ayrıca ev karantinasını ihlal ettiği için karantina altında tutulmak üzere  yurda konuldu. Hakkında 2 yıl hapis ile adli işlemde başlatıldı. Konu ile ilgili konuşan Ferhat Akbulut, “Kardeşim Beraat’in yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıktı. Kendisi bir süre sonra sıkılmış olacak ki evdekilere fark ettirmeden, kimseye de zararım olmaz düşüncesi ile dışarı çıkmış. Durumu bilen bazı arkadaşlarım,  arayıp kendisini dışarıda gördüklerini söyleyince, ilk önce yaptığının yanlış olduğunu bir daha yaparsa kendisini polise ihbar edeceğimi güzel bir dille anlattım. Ama uyarıma rağmen önceki akşam yine dışarı çıktığını fark edince, hemen polisi arayarak ihbarda bulundum. Polis gelene kadar, kardeşim eve geldi.  Polisi görünce ve benim ihbar ettiğimi öğrenince şaşırdı.   Güldü ve ağabey bu cezayı sen ödeyeceksin dedi.  Sonrada zaten yurda götürüldü”

Olayı duyan akraba ve yakınlarının kendisini arayarak en başta   tepki gösterdikleri, sonrasında ise  durumu  onlara da anlatınca   iyi karşıladıklarını ifade eden Akbulut, “Bakın şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ben asla pişman değilim,  Yine olsun yine yaparım. Hatta bu karantinayı ihlal eden babam veya annem dahi olsa bile hiç düşünmem yine yaparım. Bence bunu herkes yapmalıdır.  Sevdikleri için, toplum için bu şekilde davranmaları gerekir.  Kardeşimin dediği gibi kendisi henüz 18 yaşında olduğundan bu cezayı ben ödeyeceğim. Önemli değil. Tek üzüldüğüm nokta o 2 yıl hapis cezası ile hakkında işlem başlatılması olacak. Ama ona da herkese de ders olsun. Oh diyorum. İyi ki yaptım. Vicdanım rahat” dedi.

Kendileri de karantinada bulunan, büyük oğullarının ihbar etmesi üzerine küçük oğulları ceza alan baba Cevdet, anne Bedriye Akbulut ise en başta büyük oğulları Ferhat’a kızdıklarını ancak sonra düşündüklerinde Ferhat Akbulut’a hak verdiklerini ifade etti. Anne Bedriye, ” Bu duruma herkes dikkat etmesi gerekir.  Bu hatalığın önüne hepimiz ancak tedbirlere uyar isek geçebiliriz” dedi. Baba Cevdet Akbulut ise ” Abisi iyi yaptı. Biz bir şekilde bu virüse yakalandık.  Başkalarının yakalanmaması için uğraş vermeliyiz. Devletimizin verdiği mücadeleyi, sağlıkçıların verdiği mücadeleyi görüyoruz. Biz onlara maske, mesafe ve hijyenin yanı sıra karantina kurallarına uyarak destek vermeliyiz”  dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI