DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

HAFTANIN MAÇLARI

Google News
Tek Kocaeli

Kardeş Pası’nda Şampiyon Kardeşlik Oldu

Son Güncelleme :

05 Nisan 2018 - 12:35

/ kez okundu.
Kardeş Pası’nda Şampiyon Kardeşlik Oldu

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Kardeş Pası Basketbol Şampiyonası’nın ikincisini düzenledi.

Şampiyonanın açılış töreninde konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Büyükşehir Belediyesi olarak spor alanında tesisleşmeden, uluslararası alandaki organizasyonlara kadar son derece önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Biz insanımızı önemsiyoruz. Spor yapan sağlıklı bir nesil yetiştirmek istiyoruz” dedi.

130 TAKIM VE 500 ÖĞRENCİ

Turnuva sabah saatlerinde Atatürk Spor Salonu’nda 1. ve 2 Tur müsabakaları ile başladı. Turnuvaya katılan kız takımlarının mücadelesi 50. Yıl Spor Salonu’nda yapıldı. Ortaokul ve lise yaş grubundan erkek ve kız öğrencilerin katıldığı 3×3 Basketbol (Streetball) Turnuvasına 130 takım ve 500 sporcu katıldı. Eleme usulü olan turnuvada kazanan takım bir üst tura geçti. Turnuva Genç Kızlar, Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler ve Genç Erkekler olmak üzere 4 kategoride düzenlendi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Öte yandan Kardeş Pası Basketbol Şampiyonası için öğleden sonra Atatürk Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen şampiyona basketbol dünyasının duayen isimlerinden merhum Mehmet Baturalp anısına gerçekleştirildi. Törene, Başkan Vekili Zekeriya Özak’ın yanı sıra, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Zabıta Daire Başkanı Serhan Çatal, Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç, Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ASKF Başkanı Murat Aydın ile merhum Mehmet Baturalp’ın eşi Ülkü Baturalp, oğlu Ömer Baturalp ile basketbol severler katıldı.

KARİZMA ŞOVDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

Tören, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Ardından Türkiye’nin en iyi basketbol akrobasi grubu olan Karizma Şov, organizasyonda muhteşem bir gösteri yaptı. Karizma şovun başarılı performansı gençlerden büyük ilgi gördü.

SPOR VE SPORCUYA YATIRIM

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Vekili Zekeriya Özak, sözlerine konukları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu adına selamlayarak başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Kocaeli’nin spor kenti olması yönünde önemli adımlar attığını anlatan Başkan Vekil Özak, “Spor ve sporcunun her zaman yanında olduk. Bu kapsamda başta sporun alt yapısı olan tesisleşmeye önem verdik. Bugün 70’in üzerinde spor tesisi Kocaeli’nde vatandaşlarımızın hizmetinde bulunuyor. Evden Okula Haydi Anneler Spora Projemizle kadınlarımızı spora yönlendirdik. Bunun yanı sıra uluslararası alanda birbirinden önemli spor organizasyonlarına evsahipliği yaptık ve böylece Kocaeli’nin dünyada bir spor markası olduğunu ortaya koyduk” dedi.

SPORLA YETİŞEN SAĞLIKLI NESİL İSTİYORUZ

Başkan Vekili Özak, bu kapsamda bu yıl Kardeş Pası Basketbol Şampiyonası’nın ikincisini düzenlediklerini ve bu önemli organizasyonun kardeşlik paydasında gençleri biraraya getirdiğini kaydetti. Başkan Vekil Özak, gençlerin spor yapması için Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet vermeye devam edeceğini de kaydederek, “Biz Kocaeli’mizi insanlarımızı ve gençlerimizi seviyoruz ve herkesin spor yapmasını istiyoruz. Özellikle sporla yetişen sağlıklı bir nesil yetişmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

PLAKET VERDİ

Konuşmaların ardından Başkan Vekili Zekeriya Özak, merhum Mehmet Baturalp’in eşi Ülkü Buturalp ve oğlu Ömer Baturalp’e plaket takdim etti. Özak ayrıca turnuvada dereceye giren takımlara da anı madalyaları ile kupalarını verdi.

DERECE GİREN TAKIMLAR

Kardeş Pası Basketbol Şampiyonası’nda dereceye giren takımlar ise şöyle

Genç Kızlar

Mürsel Gazi MTAL.
Theam İzmit
Anadolu State
Marka İzmit
Yıldız Kızlar

Hızır Reis Orta Okulu
Şehit Ümit Balkan Orta Okulu
4 Temmuz Orta Okulu
Emek Dayanışma Orta Okulu.
Yıldız Erkekler

Derince Alpaslan Orta Okulu.
50. Yıl Orta Okulu
Çayırova Özel Açı Orta Okulu.
Reysaj Orta Okulu.

Genç Erkekler

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi
Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi
Özel Kocaeli Ticaret odası AOSB MTAL

YORUM ALANI