DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kartepe’li Ne Konuşuyor?

Son Güncelleme :

27 Mart 2018 - 16:07

/ kez okundu.
Kartepe’li Ne Konuşuyor?

Kartepe’de Şükrü Karabalık sesleri yükseliyor. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen Karabalık, Kartepe’de yüksek sesle konuşulmaya başladı.

İktidar partisi Ak Parti, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Şükrü Karabalık’ı aday göstermemiş, Hüseyin Üzülmez’le seçime girmişti.

Üzülmez’in aday gösterilmesi Ak Parti’ye ekstra bir oy getirecek veya güç katacak değildi. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millet üzerindeki etkisi seçimi almaya zaten yetiyordu.

Sandıklar açıldığında Hüseyin Üzülmez Kartepe’nin yeni başkanı oldu. 2014’den bugüne Kartepe’de ne oldu? Kartepe’de Üzülmez’le ilgili mırıldanmalar neden durmuyor ve Kartepe’nin mahallesinde, köşesinde, bucağında Şükrü Karabalık bu kadar çok neden konuşuluyor.

FETÖ ile mücadelenin başladığı dönemde kamuoyunda ve çeşitli yayın kuruluşlarında adı çok konuşuldu. Üzülmez böyle dendi, öyle dendi. Bu noktada bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Bu noktada devletin yetkili organları kimin ne yaptığını bizden daha iyi biliyordur kanaatindeyim.

Hüseyin Üzülmez’in başkanlığı döneminde Kartepe’de bir hoşnutsuzluk var. Üzülmez, vatandaşa samimi gelmiyor. Sevginin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Samimiyet çok önemli. Bu olgularla bakıldığında Üzülmez, Kartepe’liye sıcak gelmiyor. Bu ifadeleri okurken serzenişte bulunanlar olacaktır. Ben Eşme’de, Derbent’te, Suadiye’de, Köseköy’de vatandaşın konuştuğuna bakarım. Yandaş olmuş, taraftar niteliğindeki avukatlığa soyunmuş kişilerin seslerini duymam. Üzülmez’in eleştrilere karşı sergilediği tutum Kartepe’de çok konuşuluyor.

Başkan Üzülmez’le ilgili dillendirilen diğer konu ise Kartepe’yi Kartepe dışındaki olgularla yönetmeye kalkması. Kartepe’de ikamet etmeyen, Kartepe’li vatandaştan çok Kartepe dışındakilerle yol yürüyen ve soluğu Yahya Kaptan’da alan Üzülmez, 2019 seçimlerine doğru bu handikaplarla yol alıyor.

ŞÜKRÜ KARABALIK ADAY OLACAK MI?

Kartepe eski Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe’nin gündeminden düşmüyor. 2019 yerel seçimlerinde aday olmasını arzulayanlar oldukça fazla. Kartepe’de konuşulanlara göre, bu durum Üzülmez’i rahatsız ediyor. Karabalık cenazede, düğünde vatandaşın yanında oldukça rahatsızlık duyanlar var.

Ak Parti’den belediye başkanlığı yapmış ve Kartepe’linin gönlünde olan bu ismin vatandaşın yanında olmasından rahatsızlık duymak yerine sevinilmesi gerekmiyor mu? Sonuçta Ak Parti’nin Kartepe’deki önemli isimlerinden olan Karabalık, vatandaşın derdinde sevincinde yanında oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel yöneticilere verdiği mesajda ne diyor? Vatandaşın yanında olun diyor. Samimi olun, vatandaşla aranızda sevgi bağı olsun.

MHP’DEN ADAY OLUR MU?

Kartepe’de Şükrü Karabalık’ın MHP adaylığını ben değil millet konuşuyor. Bu durum da başlı başına Karabalık’ın aday olmasının istendiğini gösteriyor. Şükrü Karabalık’ın partisinin oyu dışında kendi potansiyel gücü de var. İşte bu durum hayati önem taşıyan 2019 seçimlerinde önem arzediyor. 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millet üzerindeki sempatisine ek olarak artık yerel argümanların da artı getirmeleri zaruri olmuştur.

Ancak böyle zafere ulaşabilirler. Ben şahsen ihtimali düşük görsem de, siyasette herşeyin olabileceğini bilen biri olarak, yine her şeyin olabilir diyorum. 2019’da Kartepe’de Şükrü Karabalık varım diyecek. Kartepe’de konuşulanlar buna işaret ediyor. Bu talep ne sonuç verecek. Bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUM ALANI