Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kenti Ayağa Kaldıran Görüntüler

Kenti Ayağa Kaldıran Görüntüler
13 views
19 Kasım 2019 - 15:42

Kocaeli Derbent-Umuttepe hattında çalışan bir otobüste meydana gelen olay, kent gündemine oturdu.  Otobüste boş olan bir koltuğa oturan genç kız, karşısındaki yaşlı bir erkek tarafından ‘Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor’ denilerek sözlü tacize uğradı ve bu anları da sosyal medyadan paylaşarak yaşadıklarını anlattı.

 

Kent gündemine oturan videoda, sözlü tacize uğradığını ifade eden genç kız,  videoyu yayınlayarak yaşadığı duruma tepki gösterdi. 255 nolu Derbent-Umuttepe belediye otobüsüne binen genç kız, oturmak istediği koltuk, yanındaki bir kişi tarafından çantası konularak engellendi. Bunun üzerine genç kız bir süre ayakta gittikten sonra o kişinin karşısında boşalan koltuğa oturmak istedi. Bunun üzerinde o kişi ise “Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor” diyerek yerinden kaldırdı. Uğradığı sözlü tacize sessiz kalamayan genç kız, kendisine karşı yapılan saygısızlığa karşı tepki gösterdi. Ancak otobüs şoförü genç kızı savunmak yerine genç kızı susturdu.

İşte genç kızın yaşadıkları;

“Bugün Kocaeli-İzmit saat 13.45te 255 nolu otobüste yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Sınavıma gitmek için otobüse bindim. Videodaki beyefendinin yan koltuğu boştu ve ben otobüse bindiğimde çantasını koyarak engelledi. Ayakta bekledim. Bir süre sonra karşısındaki koltuk boşaldı Ve oturdum. Beyefendi bana doğru ‘Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor’ dedi. Şok oldum ve bana ne cüretle bunu söylediğini sordum. Ve bunları sadece giyinişimden dolayı duydum Allah bunları yasakladı. Karşımda oturma.” dedi. Sinirlenerek yerimi değiştirdim ve ona rağmen susmayıp beni aşağılamaya devam etti. Çevresindeki kişilere beni göstererek ‘bu kız ne kadar doğru ? Gözüm ona kayıyor’ gibi cümlelerine devam etti. Ben dayanamayıp ailem bile bana karışmazken siz nasıl karışıyorsunuz dedim. Ve bunun üzerine ‘Ailenden de senden de hayır gelmez o zaman’ dedi. Daha sonra şoför yolda durdu. Bana ‘Sus artık. Adam sana bir şey demedi. Yolcuları rahatsız etme. Kimse seni duymak zorunda değil’ dedi. Adam da şoför beye teşekkür etti. Otobüsün plakasını aldım ve şoförü şikayet ettim. Fakat bu saygısız adama dair otobüse bindiği saat ve indiği yer hakkında başka bilgim olmadığı için bu yolla bulup, şikayet etmek istiyorum. Gündüz vakti herkesin önünde sözle tacize uğradım Ve asla susup oturmayacağım. Hiçbir kadın böyle adamlar yüzünden korkarak yaşamak zorunda değil. Onlar kendilerinde bu hakkı buluyorlarsa bende o hadsizler ceza alana kadar bu yaşadığımın arkasındayım.” Diye paylaştı.

TIKLA İZLE

https://youtu.be/dBZ6f_wrfxE

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR