Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kentsel Dönüşüm Krizinde Şok İddialar!

Kentsel Dönüşüm Krizinde Şok İddialar!
23 views
17 Aralık 2018 - 19:10

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın Veliahmet ve Hacıhızır Mahallesinde gündemde olan ve riskli alan ilan edilerek başlatılan kentsel dönüşümle ilgili vatandaşlarla yapılan toplantıda müteahhitin salona gelmesiyle ortam gerilmişti.

Yaşanan bu gelişmeyle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. İzmit’in önemli noktalarında gündem hep bu toplantıydı. İddialara göre; Fikri Işık’ın katıldığı bu toplantıya Veral İnşaat’tan kimse davet edilmemiş. Vatandaşların müteahhite tepkili olması münasebetiyle gerilim yaşanmaması ve vatandaşların görüşlerinin sağlıklı şekilde alınması için böyle bir organizasyon gerçekleştirildi.

Veral İnşaat sahibi Ömer Veral tarafından vatandaşların %97’si ile anlaşma sağlandığı söylense de vatandaşın büyük çoğunluğunun tepkili olduğu iddia ediliyor.

FİKRİ IŞIK’A KUMPAS MI KURULDU?

Veliahmet ve Hacıhızır Mahallesinde yapılması planlanan kentsel dönüşümle ilgili olarak Ankara’da yetkili organların yanlış bilgilendirildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne giden evrakta halkın %80’inin destek verdiğinin belirtildiği iddia ediliyor.

AK PARTİ’DE FİKRİ IŞIK’A KARŞI HAREKET Mİ VAR?

İddialar bunlarla da sınırlı değil. Ak Parti içerisindeki Trabzon lobisinin Işık’a karşı güç savaşı yaptığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Fikri Işık’ın kentsel dönüşüme karşı tepkili olan vatandaşlarla bir araya geldiği toplantıya Veral İnşaat’ın sahibi Ömer Veral’ın davetli olmadığı halde gelmesi, ortamın gerilmesi ve yaşananlar sonrası kamuoyunda yaratılmak istenen hava şimdilik Işık’a karşı hareket yapanların istediklerini aldığını gösteriyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A GERÇEKLER ANLATILACAK

Kentsel Dönüşümde yaşananlar ve vatandaşların tepkisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeniden iletileceği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne vatandaşın %80’inin onay verdiğinin konulmasının doğru olmadığı, vatandaşa rağmen yapılan hareketin net olarak konulacağı konuşuluyor.

İzmit’te Veliahmet ve Hacıhızır’da yapılması planlanan kentsel dönüşümün sonucu ne olacak? Bu görülecek. Ancak bir gerçek var. İddialar bunlarla da bitmek bilmiyor.

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR