DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kerpe Girişinde Yaşanan Kazaları Önleyici Çalışmalar Başladı

Son Güncelleme :

04 Nisan 2018 - 18:46

/ kez okundu.
Kerpe Girişinde Yaşanan Kazaları Önleyici Çalışmalar Başladı

Kandıra Belediyesi , Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Kerpe girişindeki bölgede ışıklandırma sistemi ve yol tabelalarına yönelik çalışmalar yapıyor.

“Yaz aylarında yaşanan kazaları önleyecek çalışmalar kapsamında yol çizgi aracıyla yol çizgileri işaretlendi.”

Kandıra’da bahar aylarının gelişiyle birlikte sahil alanlarında yaşanan hareketliliğe bağlı olarak çalışmalarını hızlandıran Kandıra Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle Kerpe girişine yakın noktada yaşanan kazalar için önlem çalışmaları yapıyor. Kerpe-Sarısu, Seyrek, Bağırganlı, Kumcağız-Kefken, Kovanağzı-Cebeci’yi gösteren yön tabelalarını yenileyen ekipler, aynı zamanda yol çizgi aracıyla yollardaki çizgileri belirledi.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, yaz aylarında artan nüfusa bağlı olarak sahillerimize ulaşım artıyor, buna bağlı olarak da trafik yoğunluğu yaşanıyor. Bizler hiçbir vatandaşımızın trafik kazalarında canının yanmasını istemiyoruz. Kazaları önleyici çalışmalarımızı hızlandırıyoruz dedi.

Başkan Köken, hız konusuna dikkat çekerek, trafik kurallarına uymanın hayat kurtardığını söyledi ve tüm vatandaşları bu kurallara uymaya davet etti.

YORUM ALANI