DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

KİHMED’lilerin Gülşen hakkında suç duyurusu!

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2022 - 16:47

/ kez okundu.
KİHMED’lilerin Gülşen hakkında suç duyurusu!

Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği  (KİHMED) , Adliye önünde bir araya gelerek şarkıcı Gülşen hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şarkıcı Gülşen’in nisan ayında verdiği bir konserde imam hatiplilerle ilgili söylediği sözlerin yer aldığı bir videonun yayınlanmasının ardından tepkiler büyüdü. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şarkıcı hakkında halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçundan soruşturma başlatıldığını duyurdu.  Yayınlanan videonun ardından KİHMED Adliye önünde bir araya gelerek Gülşen hakkında suç duyurusunda bulundular.  Açıklamaya, KİHMED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Küçükkeskin, Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş, dernek yöneticileri ve çok sayıda İmam Hatip mezunu katılım gösterdi.

EĞİTİM HAYATINA ZENGİNLİK KATIYOR

KİHMED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Küçükkeskin yaptığı basın açılmasında şu ifadeler yer verdi:  İmam Hatip Okulları bugünkü haliyle bundan 71 yıl; isim ve içerik olarak ise 109 yıl önce ülkemizin eğitim hayatına zenginlik katan ve özgün bir eğitim modeli olarak geçmişten bugüne kadar milyonlarca öğrenci yetiştiren gözbebeğimiz olan okullarımızdır. İmam Hatip Okulları ülkemizin gelişmesine katkı sunan, milli birlik ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin oluşmasına ciddi katkıları olan eğitim kurumlarıdır.

MİLLİ EĞİTİM SİSTEMİNİN PARÇASIDIR

İmam Hatip Okulları; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Eğitim sistemimiz içinde farklı kademelerde birçok farklı okul türü vardır ve İmam Hatip Okulları da bu okullardan biridir. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. İmam Hatip okulları her türlü siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz.

TOPLUMUN TAMAMINA SAYGISIZLIKTIR

Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında İmam Hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik çirkin itham ve iftiralarda bulunması; toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına ve mezunlarına aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından dolayı kendisini şiddetle kınıyoruz. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde hesap soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

YORUM ALANI