DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kılıçdaroğlu’na istifa baskısı

Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 7:37

/ kez okundu.
Kılıçdaroğlu’na istifa baskısı

Akşam gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce’nin yüzde 30.6 oranında oy alması ve CHP’nin oylarının yüzde 22.6’ya düşüp arada yüzde 8’lik bir makas oluşmasının ardından parti yönetimine yapılan kurultay baskıları da günden güne artıyor. Parti içindeki bu belirsizliğin giderilmeyeceğine inanan delegeler kurultayın derhal toplanması için videolar çekip çağrı yapmaya başladı. Çığ gibi büyüyen videolar parti yönetiminin bulunduğu whatsapp gruplarında paylaşılıyor. Videolu tepki gösterenlerden CHP Giresun delegesi Burak Esen, “Kendi geleceğini değil ülkenin geleceğini düşünen bir yönetim istiyoruz. Mevcut yönetimle bunu başaracağımıza inanmıyoruz. Kurultay derhal yapılmalıdır. Aksi takdirde biz delegeler olarak bunu yapacağımızı bildiriyoruz” dedi.

CHP delegesi Sinan Çifçi de Bursa’da domates tarlasında çektiği videoda, “Partimiz eriyip gitmekte. Kaybedenin başarılı, kazananın başırısız sayılması aklımızla dalga geçmektir. Kurultay acilen toplanmalıdır. Değişim kaçılınmazdır” dedi. Bu arada Kılıçdaroğlu ve ekibinin videolar nedeniyle gergin olduğu, il ve ilçe teşkilatlarının videoların yayılmasını engellemek için uyarıldığı öğrenildi

KOCAELİ ÖRGÜTÜ NE YAPACAK?

24 Haziran seçim sonuçları sonrası CHP İzmit eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, tepkisini ortaya koymuş, ‘ Tüzük kurultayında GENEL BAŞKANIM aynen şunu söyledi. Kim ben ne olacağım derse onu kapı dışarı atacağım dedi. Basın toplantısını dinleyip AKP oy kaybetti açıklamasını duyunca aklıma yüreğime bu söz düştü. Kusura bakmayın sayın GENEL BAŞKANIM ama biz de,gençliğimiz de,umutlarımız da, partimiz de kaybetti. Buradan başarı hikayesi çıkarmak kendimize yalan söylemektir.’ ifadelerini kullanmıştı.

 

YORUM ALANI