Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

KİSA Kariyer Günlerinde İlk Konuk Gazeteciler

KİSA Kariyer Günlerinde İlk Konuk Gazeteciler
11 views
20 Ocak 2019 - 15:27
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından T.C. İçişleri Bakanlığı desteği ile gerçekleştirdiği “Geleceği birlikte inşa edelim” projesi kapsamında Kariyer Günleri düzenlendi. 
Sivil Toplum Merkezinde Metin Geldeş’in moderatörlüğünde düzenlenen programa Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak, duayen NTV Kocaeli Temsilcisi Cemal Kaplan, TRT Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz, A Haber Kocaeli Temsilcisi Hakan Süer ve Sabah Gazetesi Kocaeli Temsilcisi Demokrat Kocaeli İstihbarat şefi Abbas Çakar katıldı.
BAŞKAN KARAÇOBAN TEŞEKKÜR ETTİ
Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Karaçoban konuşmasında “İlimizdeki Türk öğrencilerle uluslararası öğrencileri kaynaştırmak amacıyla yaptığımız projede yer alan Kariyer Günleri’nin ilkinde kendimizin de basın mensuplarını ağırlamak ve öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşmalarını istedik. İlimizde gerek kişilikleri gerekse tecrübeleri ile bilinen birbirinden değerli basın mensuplarımızı davet ettik. Bizleri kırmayıp öğrencilerimize vakit ayıran tecrübelerini aktaracak olan duayenlerimize ve bu birlikteliği sağlayan Abbas Çakar abime teşekkür ediyorum” dedi.
SAMİMİ TECRÜBELER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak, NTV Kocaeli Temsilcisi Cemal Kaplan, TRT Kocaeli Temsilcisi Halit Yılmaz, A Haber Kocaeli Temsilcisi Hakan Süer ve Sabah Gazetesi Kocaeli Temsilcisi Demokrat Kocaeli İstihbarat şefi Abbas Çakar’ın birbirinden değerli bilgi ve birikimlerini içtenlikle anlatmaları öğrencilerimizin büyük ilgisini gördü. Metin Geldeş tarafından ustalıkla yöneltilen sorulara katılımcılar tüm içtenlikle ile cevap verdiler. Mesleği seçişlerinden, bugüne  kadar yaşadıkları süreçleri anlattılar.
KAMERA ARKASI ÖĞRENCİLERİ MEST ETTİ
İşlerinde ki profosyenelliğin yanında yakın dostluklarıyla bilinen basın mensuplarının maceraları ve kamera arkasındaki anıları eğlenceli anlara sahne oldu. Birbirleri arasında yaşadıkları maceralar özellikle Ekşi sözlüğe geçen Hakan Süer’in neden bu sözlükte yer aldığı, kış aylarında yaşadıkları, duayen Cemal Kaplan’ın köfte ve yemekle imtihanı, esprili kişiliği ile bilinen Halit Yılmaz’ın maceraları öğrencilerimizi mest etti.
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Öğrencilerimize tecrübelerini aktaran birbirinden değerli basın mensuplarına program sonunda plaket takdim edildi. Dernek Başkanı Fatih Karaçoban Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Çatak ve Moderatör Metin Geldeş’e önemli katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal Abbas Çajar’a, BBP Eski Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar Halit Yılmaz’a, Bilal Kardeş Hakan Süer’ e ve Gulina Yusupova da Cemal Kaplan’a paketlerini takdim etti. Öğrenciler program sonunda değerli katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR