DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News
Tek Kocaeli

KO-MEK Dilovası Sergisi Açıldı

Son Güncelleme :

13 Nisan 2018 - 11:43

/ kez okundu.
KO-MEK Dilovası Sergisi Açıldı

Farklı renkleri farklı kültürleri aynı çatı altında toplayan KO-MEK ilçe sergileri ile fark yaratmaya devam ediyor. Her ilçede farklı renkleri konsept olarak belirleyen KO-MEK Dilovası ilçesinde pembe renginin birbirinden güzel tonları ile vatandaşların karşısına çıktı.

Bin bir güçlük ve zahmetle dokunan el işi oyaların yanı sıra sabır ve emek isteyen bez bebeklerin ilgi odağı olduğu sergide, birbirinden güzel yüzlerce eser sergilenerek vatandaşların beğenisine sunuldu. Oldukça yoğun katılımın olduğu sergi açılışına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Dilovası Belediyesi Ali Toltar, Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Ak Parti Dilovası ilçe Başkanı Osman Akbulut, meclis üyeleri ve kursiyerler katıldı.

“OKUL EVDE BAŞLAR”

Dilovası Kültür Merkezi’nde açılan sergi öncesinde Sosyolog Yazar Yusuf Özkan Özburun “Okul Evde Başlar” konulu semineri verdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Özburun; “Çocuğunuza insanlığın tohumunu atmak için eğitime önce evde başlayın. Çocuklarınız en çok evde yaşanan anne baba çekişmesinden etkilenir. Evde yaşanan sorunlarınızı eşleriniz ile tespit ederek çözüm yollarını birlikte arayın. İnsan gelişimi ömür boyunca devam eder, sizler çocuklarınıza örnek olmaz iseniz onlar da büyüyünce sorunlu bireyler olurlar” diyerek aileleri uyardı.

SOSYALLEŞMEK İÇİN KO-MEK’İ SEÇTİM

Özburun’un seminerinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış konuşmalarında ilk önce kursiyerler adına Hatice Çelenk konuşma yaptı. 2 çocuk annesi ve açık öğretim ilahiyat fakültesi öğrencisi olduğunu ifade eden Çelenk, KO-MEK kurslarına gelerek hem eğitimde eksiklerini tamamladığını hem de sosyal olarak daha geniş bir çevreyle buluştuğunu ifade etti.

TOLTAR’DAN DİLOVASINA MÜJDE

Daha sonra konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ise konuşmasında KO-MEK kurslarının artık bir marka olduğunu belirterek, KO-MEK kurslarının hayatın bir parçası olduğunu ve sosyalleşmenin yanı sıra birer psikoterapi merkezi özelliği olduğunu ifade etti. Dilovası’na yapılan yatırımlardan bahseden Toltar, önümüzdeki günlerde yapılacak olan birçok yatırımın müjdesini verdi.

HERŞEYİN EN İYİSİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Açılışta son olarak konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Siz nasıl evinizin temizliğine dikkat ediyorsunuz, ben de bu kentin temizliğine o kadar dikkat ediyorum” dedi. Dilovası ile birlikte Kocaeli’nin 4 bir köşesinde çeşmelerden arıtılmış suların aktığını belirten Karaosmanoğlu vatandaşlara “Suyunuzu musluktan rahatlıkla içebilirsiniz. Ben içmediğim suyu vatandaşıma içirmem, çayınızı, yemeğinizi musluk suyundan yapın, ama israf etmeyin. Biz bir ticari kuruluş değiliz, bazılarının söylediği gibi en pahalı suyu değil bu çevredeki en ucuz suyu bizler kullanıyoruz. İnşallah yatırımlar devam ederek her şeyin en iyisine sahip olacağız” diye ifade etti.

ARAPÇA MUNAZARADA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER GURURLANDIRDI

Konuşmasının devamında Katar’da düzenlenen 4. Arapça münazara yarışmasında ülkemizi temsil ederek birinci olan İzmit Mehmet Akif Ersoy Proje Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu;” katılanların büyük çoğunluğu Arap olmasına rağmen bizim kızlarımız birçok ülke arasından birinci oldu” diyerek sevincini dile getirdi. Konuşmaların ardından artık bir gelenek haline gelen KO-MEK Bohçası yakın zamanda evlenecek olan kursiyerimize Başkan Karaosmanoğlu tarafından hediye edildi.

KARAOSMANOĞLU BAĞLAMA KURSİYERLERİNE EŞLİK ETTİ

Dilovası ilçe sergisinin açılışını hep birlikte kurdele keserek yapan protokol daha sonra sergiyi gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. Ürünleri tek tek inceleyen Başkan Karaosmanoğlu, ürünler hakkında bilgi almayı ihmal etmedi. Takı tasarım kursiyerlerinin hazırladığı ürünleri oldukça beğenen Karaosmanoğlu, bağlama kursiyeri öğrencileri ile birlikte türkü söylemeyi de ihmal etmedi.

DİLOVASI’NDA TOPLAMDA 9.615 KURSİYER EĞİTİM ALDI

KO-MEK’te bu yıl, 42 Kurs Merkezinde 213 farklı branşta 48.295 kursiyer ile eğitimler devam etmektedir. Şimdiye kadar; 519.048 kursiyer, 38 farklı meslek alanındaki 327 branşta eğitime katıldı. Dilovası ‘nda, 1 KO-MEK Kurs Merkezi bulunmaktadır. Sadece Dilovası İlçesindeki KO-MEK Kurs Merkezlerinde 2017- 2018 eğitim öğretim döneminde 14 Usta Öğretici, 690 kursiyer ile eğitim devam ediyor. Dilovası İlçesindeki KO-MEK Kurs Merkezlerinde, toplamda 9.615 kursiyer eğitim almış olacaktır.

YORUM ALANI