DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli Afad Deprem Haftası Etkinlik Raporunu Açıkladı

Son Güncelleme :

21 Mart 2018 - 10:00

/ kez okundu.
Kocaeli Afad  Deprem Haftası Etkinlik Raporunu Açıkladı

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftasında İlimizde yapılan etkinliklere dair sonuç raporunu açıkladı. 

Kocaeli’de Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftasına yönelik olarak Kocaeli AFAD İl Müdürlüğünce organize edilen etkinliklerin sonuç raporu açıklandı.

Raporda hafta dolayısıyla 14 okulda afet bilinci eğitimlerinin verildiği, 4 ayrı merkezde stant kurularak tanıtım faaliyeti ve broşür dağıtımı gerçekleştirildiği, 2 üniversitede çalıştaylar düzenlendiği ve deprem farkındalık afişlerinin şehir reklam panolarında sergilendiği ifade edildi.

Sonuç raporuyla ilgili bilgi veren Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, geçmiş yıllarda yapılan etkinliklerden daha kapsamlı olarak hazırlanan bir programı bu yıl icra ettiklerini, etkinliklerin başarılı bir koordinasyonla tamamlandığını, hafta boyunca afetlere, özelde de deprem konusuna vatandaşlarımızın dikkatlerini çekmeye çalıştıklarını söyledi. Deprem haftasına bu yıl Kocaeli basınının gösterdiği ilgiden de memnun olduklarını vurguladı.

Belsa Plaza, Özdilek, 41 Burda AVM lerinde ve Tıp Fakültesi Hastanesinde stantlar kurarak afet bilinçlendirme broşürleri dağıttıklarını ve gönüllü kayıtları aldıklarını ifade eden Tekoğul sözlerini şöyle sürdürdü.

“Yöneticilerimiz ve personelimizle birlikte Sayın Valimizi ziyaret ederek başlattığımız Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Koceli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesinde Deprem Çalıştayları yapılmasına öncülük edildi. Sayın Rektörlerimizin ilgisi ve desteği ile gerçekleşen çalıştaylarda bilim insanlarının deprem konusundaki sunumlarını dinleme fırsatı yanında, İlimizdeki afet hazırlık çalışmalarını aktarma ve uygulayıcı kurumların karşılaştıkları sorunları ve tecrübelerini katılımcılarla paylaşma imkanı da oluştu.

Hafta boyunca 2 üniversite programı da dahil olmak üzere toplam 16 yerde 2 bin 304 öğrenciye afet bilinci eğitimi verilmiş oldu. Tahliye tatbikatlarına katılan öğrencilerle birlikte deprem haftasında afet farkındalığı kazandırılan öğrenci sayımızın 4 bini aştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Amacımız, afet farkındalığının toplumun tüm katmanlarına yaygınlaştırılmasıdır. Bunun için de her fırsatı değerlendirme gayretindeyiz. Afet bilinçlenmesinin bireysel ve kurumsal anlamda tüm kesimlere ulaşmasında önemli bir fırsat sunan Deprem Haftasını da bu anlamda iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum.”

YORUM ALANI