Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli, AKP’li Başkan’ın İşçileri Attığı O Günleri Unutmadı

Kocaeli, AKP’li Başkan’ın İşçileri Attığı O Günleri Unutmadı
78 views
16 Ekim 2019 - 23:27

İzmit Belediyesi’nin 1453 iş gününde 145 iş günü kart basan İbrahim Efe’nin iş akdini feshetmesi sonrasında yaşanan gelişmeler, 2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan AKP’nin İZGAZ’da çalışan yaklaşık 20 işçinin işine nasıl son verdiğini akıllara getirdi. CHP’li oldukları için atılan işçileri bu kent unutmadı.

2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kazanan AKP, Büyükşehir’e bağlı İZGAZ’da çalışan işçileri nasıl sokağa dökmüş. O gün işten çıkarılan 2 isim yaşananları gözler önüne serdi.

İZGAZ’da çalışırken işten çıkartılan Hakan Büyük, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

‘Ben İzgaz’da şöför olarak çalışırken, Akp Büyükşehir’i kazandı ve İzgaz’ın da başına geçti. İlk işleri ben ve benim gibi yaklaşık 15-20 Chp’li arkadaşımı sayaç okuma ve gaz kesmeye vermek oldu. Hemde tehditlerle, hakaretlerle. Tüm piskolojik baskılara rağmen işimizi en iyi şekilde yaptık. Verilen iş emirlerini harfiyen yerine getirdik. ve birgün Akp’li yöneticiler Sayaç Okuma bölümünü özelleştirdiklerini söyleyip, tazminatlarımızı vererek yaklaşık 15-20 arkadaşımızla bizi kapıya koydu. Sabri Yalım Parkı’na çadır kurarak sesimizi duyurmak için günlerce eylem yaptık. Ama bugün sesi çıkanların hiçbiri bizim yanımızdan bile geçmedi. Oğlunu İzgaz’ın güzel bir yerine yerleştiren, Büyükşehir başkanı bizimle muhatap bile olmadı. Akp il ve ilçe yöneticileri ise yapabilecek birşeyleri olmadığını söyleyerek sırtını döndü. Var gücümüzle çalışmamıza rağmen, bize karşı Partizanlığın AĞABABASI yapılırken kerize yatanlar, şimdi kalkmış demogoji yapıyor. Fatma Kaplan Hürriyet başkanı lekelemeye çalışıyor. Unutmayın Fatma Başkan göreve gelirken, kimseye haksız kazanç sağlatmayacağının sözünü verdi. Çalışmayanın gözünün yaşına bakma başkanım. Birileri biz çalıştığımız halde bizim gözümüzün yaşına BAKMADI.’

İZGAZ’dan atılan işçilerden Emre Yılmazoktay: ‘Yorum Sizin, Haksızlık Kime Yapılmış’

2004 yılında Akp Büyükşehir’i kazanınca, İzgaz’ın da başına geçti. Burada ilk işleri ben ve benim gibi değişik iş kollarında görev yapan, yaklaşık 15-20 Chp’li arkadaşımı sayaç okuma ve gaz kesmeye vermek oldu. Akp’li yöneticiler sabahları odamıza gelip sürekli bizi işten atma tehditinde bulunarak taciz etti. Bizler ise tüm baskılara rağmen ekmeğimize sahip çıkmak için bunları sineye çektik ve işimize sarıldık. Gün oldu sayaç okurken yaralandık, gün oldu gaz keserken hırpalandık ama asla işe gelmemezlik yapmadık. Birgün Akp’li yöneticiler Sayaç Okuma bölümünü özelleştirdiklerini söyleyip, tazminatlarımızı vererek, bizleri işten attı. Sesimizi duyurmak için Sabri Yalım Parkı’na çadır kurduk ve hakkımızı aramaya başladık. Birçok İzmitli vatandaş gelip bizim geri dönmemiz için imza atıp, destek verdi. Topladığımız binlerce imzayı, Akp’li yöneticilere iletmek istedik ama hiç birinin umrunda olmadı. Bugün birileri kalkmış, 1453 günde sadece 145 gün işe gelen insanın işine son verilmesini protesto etmeye çalışıyor. Şimdi yorum sizin. Haksızlık kime yapılmış?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI