DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli Barosu Başkan adayı Av. Aysun Torun: Gündem yaratan Baro hedefliyoruz

Son Güncelleme :

13 Eylül 2022 - 20:11

/ kez okundu.
Kocaeli Barosu Başkan adayı Av. Aysun Torun: Gündem yaratan Baro hedefliyoruz

Kocaeli Barosu 37. olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Aysun Torun ve yönetim kurulu adayları basın toplantısı düzenledi. Av. Aysun Torun yaptığı açıklamada, ‘Beklentim gündem yaratan bir baro olmasıdır. Bunu hedefliyoruz. Meslektaşlarımızın sorunlarını dile getiren ve çözümünün takipçisi olacak bir yönetim anlayışındayız.’ ifadelerini kullandı.

Kocaeli Barosu Başkanlığı’na aday olan Aysun Torun yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

1979 Artvin Şavşat doğumlu, Gürcü kökenli Karadeniz kadınıyım. Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 2004 senesinden bugüne serbest avukatlık görevini yürütmekteyim. Aynı zamanda arabuluculuk hizmeti de vermekteyiz. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı Cumhuriyet kadınıyım. Kocaeli Barosu’na aday başkan ve yönetim olarak karşınızda bulunsak da hepimiz Kocaeli Barosu’nun mensubuyuz. Bunun bilinciyle karşınızdayız. Bu bilinçle göreve talibiz. Seçim sonuçları her ne olursa olsun üyeliğimiz devam edecek. Dolayısıyla Avukatların menfaatine olan her oluşum her Avukatı ilgilendirecek nitelikte. Öncelikle bu bilinçte olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Kocaeli Barosu güçlü bir Baro. Bu Baro’nun başkanlığına aday olabilmek çok büyük cesaret. Bunun da farkındayım. Ancak her şeyden önce benim ve aday arkadaşlarımın demokratik seçim sürecine heyecanına, çok sesliliğe sağladığımız katkıdan dolayı meslektaşlarımızın takdir ve tebriklerini aldık. Bizler tüm düşünce ve inançlara eşit mesafede yaklaşarak, Baro yönetiminin siyasallaştırılmadan Hukukun üstünlüğüne inanan meslektaşlar olarak görevimizi ifa etmekteyiz. Bizi göreve layık görürseniz görevimizi bu düşünce ve prensiple yapmak niyetindeyiz. Diğer adaylara da seçim sürecine sundukları katkılarından dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz.

Baromuzda artık bir çok şeyin değişmesi gerekiyor. Yönetim anlayışının değişmesi gerekiyor. Kişilerin odak noktası olduğu yönetim anlayışın değişmesi gerekiyor. Baromuzun kurumsal kimliğini güçlendirmek adına kaliteli yönetim sertifikasıyla kurumsal kimlik kazanmayı hedefliyoruz. Bu anlamda bazı görüşmeler yaptık.

Beklentim gündem yaratan bir baro olmasıdır. Bunu hedefliyoruz. Meslektaşlarımızın sorunlarını dile getiren ve çözümünün takipçisi olacak bir yönetim anlayışındayız. Bunun kamuoyunda bir karşılığı olmalı. Bu karşılığını ne yazık ki kaybettik. Gözlemlerimizde meslektaşlarım Baro ile bağının kopma noktasına geldiğini belirtti. Baro’nun meslektaşlarımın arkasında bir güç olarak çok hissedilmediği kanaatinde olduk. Meslektaşlarımız bu noktada kendilerini yalnız hissediyor, karşılarında muhatap bulamadıkları değerlendirmeleri yapılması dikkat edilmesi gereken hususlardan. Baro’nun tüm meslektaşlarımıza yanlarında olduklarını hissettirmesi gerektiği kanaatindeyiz.

 

Kocaeli Barosu Başkanlığı’na aday olan Av. Aysun Torun’un listesinde bulunan yönetim kurulu üyeleri Av. Hüseyin Olcay, Av. Kübra Özçelik, Av. Onursal Çubuklu, Av. İlknur Kahraman, Av. Merih Müge Durancı ve Av. Ozan Çataltepe sırasıyla kendilerini tanıttı.

 

 

YORUM ALANI