DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli Emniyeti 3 ayrı faili meçhul cinayeti aydınlattı

Son Güncelleme :

12 Ağustos 2022 - 16:03

/ kez okundu.
Kocaeli Emniyeti 3 ayrı faili meçhul cinayeti aydınlattı

Kocaeli  İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı  Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Dedektifleri  faili  meçhul olarak ele aldıkları  son dosyada,  2 si İstanbul, 1’i  Kocaeli’nde 3 ayrı faili meçhul dosyayı çözdü.

Kocaeli  İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Dedektifleri,  yaklaşık 2  buçuk yıl önce Kocaeli  İl Emniyet Müdürlüğüne  atanan Veysal Tipioğlu’nun  talimatı ile tozlu raflarda kalan   faili meçhul cinayet ve kayıp dosyalarını tekrar incelemeye aldı. Bugüne kadar   15 ayrı  faili meçhul  cinayet ve kayıp dosyasını aydınlatan  Cinayet Büro Dedektifleri, son olarak  2006 yılında,  İstanbul’da çalıştığı tekstil firmasında mesaiye kalan ve  bir anda   firmanın  çelik kasası ile ortadan kaybolduktan 10 gün sonra   Kocaeli Gebze İlçesinde  elleri ve ayakları bağlanmış, boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunan  30 yaşındaki muhasebeci Bülent Demir’in  dosyasını incelemeye aldı. Yaklaşık 1 buçuk aylık inceleme sonucu, elde edilen deliller doğrultusunda, firmanın gece bekçisi M.M ‘yi gözaltına alan  Kocaeli Polisi, sadece   Bülent Demir cinayetini değil,  2014 yılında   öldürülen ve cesedi  İstanbul Kurtköy’de ormanlık alana atılan Murat Dayanç  ile  2018 yılında  kaybolan ve  tüm aramalara rağmen  bulunamayan  tanınmış iş insanı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi olan   Tekin Uğurlu cinayetini aydınlattı.

Olay, 2006 yılında İstanbul Pendik ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre bir tekstil  firmasında çalışan Bülent Demir(30) isimli muhasebeci maaş bir gün önce gece saatlerinde çelik kasayla birlikte ortadan kayboldu. Muhasebeci yapılan çalışmalarda 10 gün sonra Gebze ilçesinde Ormanlık alanda silahla etkisiz hale getirilmiş, elleri, ağzı koli bantlı boğazı kesilmiş halde bulundu. içerisinde 80 bin TL olan çelik kasa ise Sakarya’nın Geyve ilçesinde dere kenarında spiralle açılmış olarak bulundu. Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun talimatıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince faili meçhul cinayetlerin aydınlatılmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında dosya yeniden ele alınarak soruşturma derinleştirildi. Uzmanlaşan personel arasından seçilerek kurulan özel ekip, adeta iğneyle kuyu kazarak raflardaki dosyaların her satırını tek tek inceleyip üzerinde duran Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu Amirliği ekipleri, yeni delillere ulaştı.

ÖLDÜRÜP  ORMANA ATMIŞLAR

Dosyayı inceleyen ekipler, olayın olduğu gece görev yapan  gece bekçisi M.M. isimli  şahıstan şüphelenerek, gözaltına alıp sorguladı. Şahsın yapılan sorgusunda, o tarihte kasa ve cinayet olayını iş yerinde çalışan A.B.E ve M.D. isimli şahıslarla beraber gerçekleştirdikleri, M.Ö. ve M.K.Ö şahısların da çelik kasanın açılmasında kendilerine yardım ettikleri itiraf etti.  Devam eden sorguda cinayet ve çelik kasa olayını beraber gerçekleştirdikleri M.D.’yi(56)de , aralarındaki anlaşmazlık sonucu İstanbul Kurtköy’de ormanlık alana attığı  ve yapılan araştırmalarda olayın 2014 yılından beri faili meçhul olduğu ortaya çıktı.

M.M. isimli şahıs devam eden sorgusunda, GS kongre üyesi iş adamı Tekin Uğurlu’nun 2018 yılında arkadaşı olan M.B. tarafından iş adamını araç içinde öldürdüğünü, M.B isimli şahsın babası B.B. ile evlerinin garajında cesedi parçalar halinde poşetleyip Pendik Esenyalı’da otoyol kenarına gördüklerini öne sürdü.

18 FAİLİ MEÇHUL AYDINLATILDI

Kocaeli Cinayet Büro Amirliği ekiplerince M.M. nin yer göstermesi neticesi Tekin Uğurlu isimli iş adamına ait ceset ve kemik parçaları İstanbul Kurtköy’de ormanlık alanda bulundu. Bahse konu olay İstanbul adli sınırları içerisinde gerçekleştirildiği için olay ceset parçaları İstanbul emniyetine devredildi. M.M. İstanbul’ da tutuklandı. operasyonla gözaltına alınan A.B.E. ve M.Ö. M.K.Ö. Gebze adliyesine sevk edildi. Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun talimatları ile tozlu raflardaki 15’nci dosyayı yeniden açan Cinayet Büro Dedekteifleri 3 faili meçhul cinayeti daha çözerek, son 2.5 yılda 18 faili meçhul cinayeti aydınlatmış oldu

YORUM ALANI