Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli Konuşuyor; Suya %40 İndirim Talep Edene Bağırdı

Kocaeli Konuşuyor; Suya %40 İndirim Talep Edene Bağırdı
16 views
17 Mayıs 2019 - 1:51
Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde yaşanan olayı Kocaeli konuşuyor. Büyükşehir Meclisi’nde CHP Grubu tarafından, öğrencilere ulaşımda indirim ve su ücretine %40 indirim Ak Partililer tarafından reddedildi.
Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde CHP Grubu öğrencilere ulaşıma indirim ve suda %40 indirim talep etti. Ak Parti Grubu tarafından reddedildi. CHP’li Meclis Üyesi Engin Taşdemir, suda indirimin oylanmasını talep ettiğinde Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, sesini yükselterek Engin Taşdemir’e bağırmaya başlamış. Taşdemir’in, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Başkan Kocaman, neredeyse saldıracakmış.
Toplumun sıkıntılı bir süreçten geçtiği dönemde, suda indirim için oylanma yapılmasının talep edilmesine neden bu kadar tepki gösterilmiş, kimse anlam veremiyor. Ankara’da İstanbul’da indirim müjdeleri gelirken, Kocaeli’de indirim talep edenlere bağırılacak mı?

Engin Taşdemir

Kocaeli kamuoyuna;
Bugün yapılan Kocaeli Büyükşehir meclis toplantısında CHP grubu olarak öğrencilere ulaşım ile ilgili indirim ve İSU Genel kurulunda su ücretine %40 indirim talep ettik. Her iki öneride Akp li arkadaşlarca RET edildi. Bu bir tercih meselesi. Fakat anlamadığım şey şu; Koceli Büyükşehir meclisi bu kentin yerel parlementosudur. Su indiriminin oylanmasını talep ettiğimde Sn Tahir Büyükakın inanılmaz derecede hiddetlendi. Ardından Kartepe belediye başkanı olan kişi de oturduğu yerden şahsıma bağırıp çağırdı. Nerdeyse saldıracak duruma geldi. Toplumun isteklerine bu kadar duyarsız kalan bu kişileri Kocaeli halkının takdirine sunuyorum.
Engin Taşdemir
Chp Kocaeli Büyükşehir Grup başkan vekili

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI