Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli Valiliğinden Duyuru

Kocaeli Valiliğinden Duyuru
7 views
27 Aralık 2018 - 10:41

Her yeni yılda olduğu  gibi bu  yılda,  vatandaşın yeni yılı huzur ve güven içerisinden geçirmesi amacıyla, Kocaeli Valiliği bir dizi tedbirler alındı. Alınan tedbbirler yazılı olarak kamuoyuna duyuruldu. Kocaeli Valiliği yazılı olarak  duyurduğu yılbaşı tedbirleri açıklamasında “İlimizde vatandaşlarımızın yılbaşının huzur, barış ve güvenlik içerisinde geçirmeleri, kamu hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerinin zamanında değerlendirilebilmesi için Valiliğimizce tedbirler alınmıştır” ifadeleri kullanıldı. Ve alınan tedbirler 8 ayrı maddede belirtildi.

 

Alınan  tedbirler   şu şekilde sıralandı.

1.İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü yılbaşı süresince sorumluluk bölgeleri itibarıyla huzur planlarını uygulamaya koyacaklardır. Halkın alışveriş yaptığı yerlerde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehir içi otobüs, tramvay duraklarında en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınacak, yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi yollar ve karayolları üzerinde görev yapacak trafik ekipleri veya timlerinin sayıları artırılacak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacaktır.

2.Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan ve toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacaktır.

3.Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.

4.Yılbaşında halkın sağlıkla ilgili problemlerinin çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulması konusunda üst yöneticiler tarafından önceden planlama yapılacaktır.

5.Elektrik arızalarına anında müdahale için SEDAŞ İl Koordinatörlüğü tarafından yeteri kadar ekip göreve hazır bulundurulacaktır.

6.Telefon arızalarına karşı İl Telekom Müdürlüğü arıza ekiplerini hazır bulunduracaktır.

7.Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecektir.

8.Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, aşırı kar yağışı, fırtına, yangın vb. doğal afetlere anında müdahale ve yolların trafiğe açık tutulması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Karayolları 14. Şube Şefliği ile ilgili belediyelerin üst yöneticileri tarafından önceden planlama yapılacak, yeterli ekip, araç ve teçhizatları ile birlikte hizmete hazır halde bulundurulacaktır.Tüm ilçe kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacaklardır.İlimizde yılbaşının huzur ve güvenlik içerisinde geçirilmesine yönelik olarak; vatandaşlarımızın her türlü şikayet ve taleplerini iletebilecekleri telefon numaraları aşağıya çıkarılmıştır.

 

GEREKLİ TELEFONLAR  :

Valilik Nöbetçi Memurluğu                  : 300 50 20
Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü               : 155- 315 72 66 – 315 72 22

Acil Çağrı Merkezi                                 : 112
Bölge Trafik                                            : 229 57 82
Belediye Zabıta                                      : 153 – 325 86 25- 321 98 64
Trafik Şube Müdürlüğü                       : 315 73 20
Su Arıza                                                  : 185
Elektrik Arıza                                        : 186
Vergi İletişim Merkezi                        : 444 01 89
Alo Gıda                                                 : 174
Kocaeli Devlet Hastanesi                   : 309 20 00
Seka Devlet Hastanesi                        : 322 34 60

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR