Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Vatandaşları Uyardı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Vatandaşları Uyardı
350 views
11 Kasım 2020 - 17:29

Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle İzmit Gökçören Köyü’ne bağlı Üçgaziler Mahallesi’ndeki fidan dikimi etkinliği sonrasında pandemi konusunda açıklamalarda bulunan Vali Seddar Yavuz, “20-40 yaş grubu da kendine güvenerek daha az maske kullanma eğilimine gidiyor. Dolayısıyla en çok pozitif vaka da 20-40 yaş grubunda oluyor. Dedi.

Pandemi süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, “Birçok kural tedbir alıp uyguluyoruz. Bu konuyla ilgili ciddi mesafelerde aldık. Ancak vatandaşlarımızdan bazı beklentilerimiz var. Özellikle maske takmaya ciddi bir özen göstermek gerekiyor. Hastalığın büyük kısmı burun yoluyla alınıyor. Maskelerimizi kolumuzu ya da boynumuza değil, ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde takmamız gerekiyor. Aldığımız tüm tedbirler rağmen vaka sayılarında artış var. O yüzden bugünden itibaren halkının yoğun olarak gezdiği alanlarda sigara içme yasağına başlamış bulunuyoruz.

BÜYÜKLERİMİZE SESLENİYORUM

Özellikle büyüklerimize sesleniyorum. Onlara daha önce toplu taşıma araçlarımızı sabah ve akşam kullanmamaları yönünde bir kısıtlama getirmiştik. Büyülerimizin kendini korumalarını, özellikle istirham ediyoruz Neden 65 yaş üstü diyoruz çünkü en fazla ölümler 65 yaş üstünde gerçekleşiyor. Ama 20-40 yaş grubu da kendine güvenerek daha az maske kullanma eğilimine gidiyor. Dolayısıyla en çok pozitif vaka da 20-14 yaş grubunda oluyor. Bu yaş grubunun da sorumluluk idraki ile daha fazla hareket ederek maske kullanmaya özen göstermelerini istirham ediyorum. Çünkü Kocaeli’mize güveniyorum. Eğitimli, kültürlü bir şehir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI