Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan Vatandaşlara Uyarı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan Vatandaşlara Uyarı
102 views
30 Temmuz 2020 - 15:40

Kocaeli Valiliği organizasyonu ile şehir protokolü, Kurban Bayramı arifesinde Bağçeşme Şehitliği’nde bulunan polis ve asker şehitliğini ziyaret etti.

Şehitlik ziyaretine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Yalçın Payal, Kocaeli Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, , İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Arslan, AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş,  MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Muhammet Aslan, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, BBP İl Başkanı Remzi Kaya, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir ve şehit aileleri katıldı.

 

VALİ YAVUZ’DAN AÇIKLAMA

Şehitlik ziyareti sonrası açıklama yapan Vali Seddar Yavuz; “Hepinizin bildiği gibi bayramlar birlik beraberlik günüdür. Dolayısıyla bu bayramda yoksulların gözetilmesi, öksüz ve yetimlere sahip çıkışması temel prensiplerimizden bir tanesidir. Diğer taraftan bir pandemi sürecindeyiz ve henüz ne yazık ki pandemiyle alakalı iyi haberler veremiyoruz. Bu bayram günlerinde bayramlaşmalarımıza dikkat edelim. Camilerde ve toplu alanlarda dikkatli davranalım. Bayramlaşmaları mesafeli yapmaya özen gösterelim. Özellikle yaşlılarımızı bu konuda korumalıyız. Maske ve hijyen kurallarına uymalıyız. Bayram sürecinin salgında yeni bir dalga oluşturmaması için dikkat edelim.

SALGINI ARTTIRACAK DAVRANIŞLARDA BULUNMAYALIM

Büyük bir metropolün yanında ve Anadolu ile geçiş yolları olan bir ilde yaşıyoruz. Bayrama giden vatandaşlarımızın emniyet kemerlerini takmalarını ve uykusuz yola çıkmamalarını temenni ediyoruz. Kazalarla üzücü olayların yaşanmasını istemiyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan beklentimiz kurallara uymalıdır. Dolayısıyla Kurban Bayramı’nda salgını arttıracak davranışlarda bulunmayalım. Lütfen trafik kurallarına uyalım şerit ihlalinde bulunmayalım. Trafik olarak yoğun bir denetim halindeyiz ama ne kadar denetlersek denetleyelim bazı olaylara engel olamıyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR