DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli’de 23 Nisan Coşkusu

Son Güncelleme :

23 Nisan 2022 - 13:22

/ kez okundu.
Kocaeli’de 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan TBMM’nin açılışının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan edilmesinin 102’inci yılı Kocaeli’nde de coşku içinde kutlandı.

Kocaeli’nde düzenlenen tören ve kutlama programına Kocaeli Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Deniz Piyade Albay Bedri Yalçın, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Vatan Partisi İl Başkanı Yalçın Arslan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DÜNYAYA İLAN ETTİĞİMİZ TARİHTİR

İzmit Kültür Tepesinde geniş katılımla çelenk sunumu ve saygı duruşu sonrası istiklal Marşı’nın okunması ile sona eren program,  Kocaeli Kongre Merkezinde gerçekleştirilen proğram ile devam etti.  Programda konuşan Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, “TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920, ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ şiarını dünyaya İlan ettiğimiz tarihtir. Bu gün, bağımsızlığa giden yolun öncüsü olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 102 yıldır olduğu gibi milli iradenin tecelligahı olmaya devam edecektir. Bu dönüm noktası tarihin Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmesi de çocuklarımıza verilen önemi göstermektedir. Siz değerli anne, babalar çocuklarımıza saldırmayı değil sakin kalmayı, yorulduklarında adımlar atabilmeyi, vefayı, sadakati, doğruluğu öğretin. Tüm dünya çocuklarının bu bayramını gönülden tebrik ediyorum” dedi. Akmanşen’in konuşması sonrasında 23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödüller verildi.

DUYGU DOLU GÖSTERİ

Birincilere ödüllerini Kocaeli Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy takdim etti. Resim yarışmasında birinci olan öğrenci Karamürsel Uçan Balon Anaokulundan Buğlem Cansu Karakurt, Şiir yarışmasında birinci olan öğrenci Gölcük Şehit Bülent Albayrak İlkokulundan Ali Faruk Sarıca, Kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrenci Gebze Emlak Konutları Alpaslan Ortaokulundan Fatma Zehra Daş. İkincilere ödüllerini Deniz Eğitim ve Öğretim-Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Deniz Piyade Albay Bedri Yalçın takdim etti. Resim yarışmasında ikinci olan öğrenci Körfez Mimar Sinan İlkokulundan Erva Ermiş, Şiir yarışmasında ikinci olan öğrenci Çayırova Ahmet Yesevi İlkokulundan Ayaz Turab Çukay, Kompozisyon yarışmasında ikinci olan öğrenci Kartepe Kocaeli Sınav Koleji Şahin Ortaokulundan Ömer Kutay Cebeci. Üçüncülere ödüllerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak takdim etti. Resim yarışmasında üçüncü olan öğrenci İzmit Yarbay Refik Cesur İlkokulundan Zeynep Duru Sönmez, Şiir yarışmasında üçüncü olan öğrenci Kandıra Zafer İlkokulundan Turab Geçkin, Kompozisyon yarışmasında üçüncü olan öğrenci Kandıra Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulundan Yunus Emre Yıldız. Ödül töreninin ardından Yahya Kaptan Ortaokulu öğrencileri, duygu dolu bir gösteriye imza attı.

YORUM ALANI