Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli’de 37 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

Kocaeli’de 37 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi
175 views
04 Aralık 2020 - 16:39

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda, fabrika ve sanayilerden topladığı sıvı atıkları, kendi kurdukları üretim tesisinde işlemlerden geçirerek kaçak akaryakıt ürettikleri tespit edilen kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 37 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucu, bazı şahısları fabrika ve sanayilerden topladıkları sıvı atıkları bir dizi işlemlerden geçirerek kaçak akaryakıt ürettiklerini tespit etti. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucu elde edilen bilgi ve deliller doğrultusunda Gebze İlçesi Balçık Mahallesinde ve Kartepe İlçesi Arslanbey Mahallesinde belirlenen 2 ayrı adrese operasyon düzenlendi. Operasyonda  37 ton kaçak akaryakıt   ele geçirilirken  3 kişi gözaltına alındı.

TESİS KURMUŞLAR

 Yapılan çalışmalar sonucu, olayla ilgili gözaltına alınan kişilerin, fabrika ve sanayilerden topladıkları atık sıvı ürünleri, yüksek dereceli kazanlarda buharlaştırdıkları, buharlaşan ürünü daha sonra soğutma tanklarında sıvılaştırarak filtre kazanından geçirdikleri ve son olarak içerisine tiner ile solvent gibi maddelere koyup stok tanklarında kaçak akaryakıt elde ettikleri  tespit edildi.

ŞARTLI TAHLİYE OLUP AYNI SUÇ İÇİN İŞ BAŞI YAPMIŞLAR

Olayla ilgili yakalanan K.C, Y.K ve E.C  isimli kişilerin   daha öncede  akaryakıt suçundan   tutuklandıkları ve cezaevinde yatmakta iken Covid-19   pandemi süreci nedeniyle  şartlı tahliye edildikleri, ancak  hemen yine aynı suçu işledikleri de belirlendi. Jandarma olayla ilgili  geniş çaplı soruşturma başlatırken, şüphelilerin sorgularının devam ettiği ve tamamlanan işlemleri sonrası  adli mercilere sevk edilecekleri öğrenildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI