DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaeli’de İlk Defa Yaşandı; Sevindirici…

Son Güncelleme :

22 Mart 2022 - 0:53

/ kez okundu.
Kocaeli’de İlk Defa Yaşandı; Sevindirici…

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, Kocaeli genelinde son bir haftada gerçekleştirilen denetim ve kontroller ile verilen hizmetlere ait rakamlar, Kocaeli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

Açıklamada 14 Mart ile 20 Mart 2022 tarihleri arasında Vefa Sosyal Destek Guruplarınca toplam 153 kişinin talebi karşılandığı, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan toplam 9 bin 729 kişiye evde bakım ve sağlık hizmeti verildiği belirtildi. Ayrıca 112, 155, 156 ve diğer kurumlar ile oluşturulan iletişim hatları üzerinden 37 kişinin talebi yerine getirildiği öğrenildi.

İLK DEFA

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, Emniyet ve Jandarma birimlerince yapılan denetimlerde ise toplam 63 bin 99 kişiye kimlik sorgulaması yapılırken, 35 bin 643 aracın kontrol edildiği belirtildi. Ayrıca 12 bin iş yerinin 8 bin 789 kez denetlendiği ve gerçekleştirilen kontrol ile denetimlerde herhangi olumsuz bir duruma rastlanmadığı belirtildi.  Koronavirüs salgını başladığı günden bu yana, Kocaeli’nde ilk kez tedbirlere uymadığı tespit edilen iş yeri veya karantina ihlali yapan kişi olmadığı görüldü.

YORUM ALANI