Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli’de Konuştu; CHP’ye Deprem Suçlaması

Kocaeli’de Konuştu; CHP’ye Deprem Suçlaması
152 views
08 Kasım 2020 - 15:09

AK Parti İl Teşkilatı’nın 7’nci olağan kongresine katılmak üzere ilimize gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Uluslararası Kongre Merkezi’nde coşkuyla karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Kocaeli Teşkilatlarına öven Erdoğan,  yaptığı konuşmada, “Gökyüzünde yıldızların gıpta ettiği Kocaeli. Büyük yıkımlar gördüğü halde her defasında küllerinden yeniden dirilen yiğit Kocaeli. Rüyası, sevdası, davası büyük Kocaeli, sizleri yürekten selamlıyorum.  Kocaeli terörle, darbecilerle mücadelemizde hep yanımızdaydı. Türkiye’nin yeni bir yol ayrımında olduğu şu günlerde yine Kocaeli’nde en büyük desteği görüyoruz. Milletimizin sorumluluğunu AK Parti olarak taşıyoruz. AK Parti 11 milyon 200 bin üyesi ile milletimizin en çok sahiplendiği partisidir. AK Partinin kurucusu da sahibi de milletimizin kendisidir. Millet yoksa AK Parti’de yoktur. Her kim ki milletle arasına mesafe koyar, kibir belasına düşerse AK Parti ile bir bağı kalmamıştır. Hiçbir meşgale milletin gönlünü kırmanın bahanesi olamaz.”

KOCAELİ’NE 18 MİLYAR YATIRIM

– “Kocaeli’ne son 18 yılda 18 milyar tutarında yatırım yaptık. İhtiyaç sahiplerine 2 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Bay Kemal haberin var mı bunlardan?”

– Gebze – Halkalı banliyö tren hattını tamamlayarak, Gebze’yi Marmaray’la boğazın altından İstanbul’un Avrupa yakası ile buluşturduk. Durmak yok yola devam dedik, aynen yola devam

İZMİR’DE ESNAFLARIMIZA HİBE

İzmir depremi hepimize, ülkemize karşı karşıya bulunduğu tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı. İnşallah bir yıl içerisinde oradaki (İzmir) çalışmaları tamamlayacağız ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz. Taşınan ev sahiplerine 13 bin lira kiracılara 5 bin lira nakdi yardım yapılıyor. Esnaflarımıza da 2 bin 500 lira kira yardımı yapılıyor.

İzmir’de depremden zarar gören esnaflarımızın Halkbank, Ziraat Bank kredileri 1 yıl erteleniyor. Esnafımıza 50 bin TL hibe destek veriyoruz.

Eşyalarını alamayan vatandaşlarımıza 30’ar bin lira nakdi yardımda bulunuyoruz.

Hasar tespit çalışmaları salı gününe kadar bitecek. Birkaç hafta içerisinde deprem konutlarına başlıyoruz. İlk etapta 5 bin konut yapılacak.

2 yıl ödemesiz 18 yıl faizsiz ödemeyle hak sahiplerine evleri verilecek.

– “İzmir depremi CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI