Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocaeli’de Korkunç Olay; Öldüresiye Dövdüler

Kocaeli’de Korkunç Olay; Öldüresiye Dövdüler
845 views
22 Kasım 2021 - 19:30

Kocaeli  Gebze İlçesinde,  18 Kasım  2021 günü meydana gelen olayda, evden işe gitmek için çıkan ve 402 Numaralı hatta binmek isteyen  Şenol Bayraktar, 18:50’de geçen araca durması için el etti. Ancak iddiasına göre araç şoförü kendisini gördüğü halde, durmayarak  yoluna devam etti. 10 Dakika sonra  gelen ikinci araca binen ve ilk aracın kendisini almaması nedeniyle söylenen  Bayraktar, o sinirle “neden durmuyorsunuz işe geç kalıyorum az önce geçen şerefsizde durmadı”  kelimelerini sarf etti.  Bu kelimelere  hiddetlenen araç şoförü kendisinden önce geçen araç şoförünün babası olduğunu söyleyerek ” Sen benim babama nasıl şerefsiz dersin” diyerek  kendisi ile tartışmaya başladı  Bunun üzerine Bayraktar bu araçtan da indi.  Bayraktar’ın iddiasına göre, son bindiği araçta ise  inmek istediği durağa geldiğinde 2 kişi tarafından aniden saldırıya uğrayıp öldüresiye dövüldü.

İLK  ARAÇ DURMADI

Bir manada kendisi de  öfke ile  kalkıp zarar ile oturan  Şenol Bayraktar,  yaşadıklarını şu  şekilde  anlattı. “18. Kasım  günü, işe gitmek için her gün kullandığım toplu taşıma  aracına binmek için evden çıktım. Dilovası’nda çalışıyorum. 402  Numaralı hatta binecektim.   Her gün 18:50’de duraktan geçen aracı bekledim. Geldiğinde ise el edip binmeye çalıştım. Ancak araç durmayarak transit geçti. Durakta beklemeye devam ettim. İlk aracın peşinden yaklaşık 10 dakika sonra gelen araca bindim ve gayriihtiyari ‘neden durmuyorsunuz işe geç kalıyorum ez önce geçen şerefsizde durmadı’ dedim. Bunun üzerine  araç şoförü “o benim babam, sen ona nasıl öyle dersin’ şeklinde bağırıp küfür ve hakaretlerde bulundu  Bende  kendisinden özür dileyerek araçtan indim”

ÖLDÜRECEKLERDİ

Bir süre  daha  indiği durakta beklediğini iddia eden Bayraktar, “10 Dakika sonra gelen araca bindim.  Kartımı bastım.  Şoför  bana dönerek ‘Nerde ineceksin’ dedi.  Bende kendisine Dilovası Gümrük durağında ineceğimi söyledim. Geçtim yerime oturdum. Ancak  araç şoförü sürekli olarak bir telefon trafiğinde bulundu.  Araç durağa geldiğinde ben  inmek için hazırlandım. Benle birlikte 2 kişi daha inmek için hazırlandı. Tam kapıdan ineceğim esnada  kafama yumruk attılar.  Sendeleyip düştüm.  Onlarla birlikte araç şoförü de araçtan inip bana vurmaya başladı. Bu esnada   tartıştığım 2. Araç  şoförü de olay yerine geldi. Beni iki otobüsün arasında  darp etmeye  başladılar.  Küfür ve hakaretler ettiler.  O esnada inmiş olduğum aracın yolcuları araya girerek beni kurtardı.  Yoka öldüreceklerdi. Elmacık kemiğim kırıldı. Beni oldukça ağır bir şekilde darp ettiler. Sırtlan gibi saldırdılar. Benim tek hatam  gayriihtiyari  tepki  gösterirken ağzımdan çıkan “Şerefsiz” sözü oldu.   Şikayetçi oldum.  Adalet  önünde hesap verecekler” dedi.

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜLER

Yaşanan olayla ilgili olarak haberlerin gazetede yer alması sonrasında ise  şoförlerin bağlı bulunduğu kooperatif tarafından önce hatlarına süre belirtilmemek üzere  çalışmama cezası verildiği, ardından da  kooperatif yöneticileri tarafından  ikna edilen  M.N ve B.N’nin  Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldükleri ve  ifade  verdikleri öğrenildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI