DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kocaelililer dikkat! Önemli uyarı geldi

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2024 - 23:46

/ kez okundu.
Kocaelililer dikkat! Önemli uyarı geldi

İSU Genel Kurulu’nda faaliyet raporunu değerlendiren İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, Kocaeli’de bu yıl kar yağışı olmaması nedeniyle yer altı kaynaklarının azaldığını ve baraja gelen suyun günlük 163 metreküpe düştüğünü belirtti. Suyun alarm verdiğini belirten Sağlık, “Büyükşehir, ilçe belediyeleri park bahçeleri gri su ile sulasın, vatandaşlarımız bağ, bahçelerini, halı ve arabalarını içme suyu ile yıkamasın” dedi.

 

 

Genel Kurul’da faaliyet raporunu okuyan İSU Genel müdürü Ali Sağlık, kayıp kaçakta yüzde 25’in altına düştüklerini ve gelecek yıl yüzde 20’nin altına düşmeyi planladıklarını belirtti.

 

 

Sağlık, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Barajlarımızdaki doluluk oranları hızlı düşmeye başladı. Kar yağışı olmadığı için yer altı kaynaklarında verimlilik düştü. Geçen yıl baraj gölüne günlük 420 metreküp su girerken bu gün 163 bin metreküp su giriyor. Sinyali şu an almaya başladık. İlçe belediyelerinden, büyükşehir ve vatandaşlardan istediğimiz yağış olmazsa zor bir dönem olacak. Bağ bahçe, park ve bahçe sulamalarında gri su kullanılsın. Belediyelerimiz bu konuda hassasiyet gösterirse biz de onlara yardımcı oluruz. Vatandaşlar bağ bahçe, araba, halı yıkarken arıtılmış suyu kullanmasınlar. Bize bu kuraklıkta yardımcı olsunlar. Kocaeli halkının bu konuda bu yıl biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz.

 

 

 

HABER MERKEZİ

YORUM ALANI