Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kocatepe Muhtarı Kabak Hakkında Suç Duyurusu

Kocatepe Muhtarı Kabak Hakkında Suç Duyurusu
161 views
14 Nisan 2021 - 20:23
Son dakika gelişmesi yaşandı. İzmit Belediyesi yazılı bir açıklama yaparak, ‘Bekaş Personeli ve Kocatepe Mahalle Muhtarı olan Mustafa Kabak hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur’ Denildi.
İzmit Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
İzmit kamuoyunun bilgiyi ilk elden alması gerektiğine inandığımız ve bazı kesimlerin sürekli olarak kamuoyunu yanlış bilgilendirmesinden dolayı kamuoyuna zorunlu bir duyurudur.
İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde Bekaş personeli olarak çalışan ve aynı zamanda Kocatepe Mahallesi Muhtarı olan Mustafa Kabak’ın mahiyetindeki personellerin yerine imza föylerine imza attığı ve sahte imzaların tespit edilmesinden ötürü belediyemizce başlatılan soruşturma tamamlanmıştır.
Müfettiş incelemesi sonucunda alınan kararlara göre; Mustafa Kabak’ın Bekaş disiplin kuruluna gönderilmesi, ayrıca Türk Ceza Kanunu uyarınca hakkında yasal işlem başlatılması gerektiği belirtilmiştir.
İzmit Belediyesi olarak müfettiş incelemesi ve müfettiş raporu sonucu, personellerin çalışıp çalışmadığını gösteren ve maaşların buna göre düzenlendiği imza föylerinde personellerin yerine sahte imza atarak evrakta ve imzada sahtecilik yaptığı iddia edilen Mustafa Kabak hakkında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusu yapılmıştır.
Vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirilmemesi ve herhangi bir algının ortaya çıkmaması için yapılan zorunlu bir açıklamadır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr