Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Köpeklerin Öldürülmesiyle İlgili Başsavcılıktan Açıklama

Köpeklerin Öldürülmesiyle İlgili Başsavcılıktan Açıklama
91 views
12 Aralık 2020 - 15:52

Kocaeli İzmit İlçesi Yahya Kaptan Mahallesi sakinleri, Cuma sabahı farklı noktalarda 3 sokak köpeğini uyuşturucu oklar ile öldürülmüş bir halde buldu. Köpeklerin öldürüldüğünü anlayan vatandaşlar durumu önce Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ’a bildirdi.  Olay yerine geldiğinde 3 farklı noktada 3 sokak köpeğinin iğne ile öldürüldüğünü gören Ketanağ,   gözyaşlarına hâkim olamadı. Köpeklerin başında uzun süre ağlayan Ketenağ, daha sonra durumu Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi ile Tarım İl Müdürlüğü ve Belediye ekiplerine bildirdi.  Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında havalı tüfekler ile bölgede dolaşan kişilerin önce bölgeye geldikleri araç tespit edildi.  Aracın İzmit Belediyesine ait olduğu ileri sürülürken, olayla ilgili 4 kişinin tespiti yapıldı.  İzmit Belediyesi çalışanları olduğu öğrenilen şahıslar,  emniyette İfadeleri alındıktan sonra serbest kaldı.  Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının Pazartesi günü olayla ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlatacağı öğrenildi.

 

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

 

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı  yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada basında çıkan haberlerin ihbar olarak kabul edilerek Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan ön araştırmanın tamamlandığı belirtildi.

Savcılık tarafından yapılan açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi. “Olayın, İzmit Belediyesi görevlilerinin sokak köpeklerini hayvan barınaklarına nakletmek amacıyla gerçekleştirdikleri rutin faaliyetler sırasında gerçekleştiği ve köpeklerin uyuşturucu iğne ile vurulduktan sonra telef oldukları öğrenilmiştir. Söz konusu olaya sebebiyet veren, kastı ve kusuru bulunan İzmit Belediyesi görevlisi veya görevlileri hakkında “Görevi Kötüye Kullanma” suçundan soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmamız titizlikle devam etmektedir. Gerek duyulması halinde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI