Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kuruçeşme Doğan Mahallesi Muhtarlığına, Kaplan Aday

Kuruçeşme Doğan Mahallesi Muhtarlığına, Kaplan Aday
20 views
01 Şubat 2019 - 13:46

İzmit Kuruçeşme Doğan Mahallesi Muhtar Adayı girişimci iş adamı  İbrahim Kaplan; Doğan mahallesine yapacağı hizmetlerle, mahalleyi yaşanabilir ve tercih edilen mahalle konumuna getireceğini söyledi.

Oluşturduğu ekiple gece-gündüz demeden var gücüyle çalışacağını vurgulayan İbrahim Kaplan, ‘Mahallemiz cazibe merkezi haline gelecek. Çor önemli projelerimiz ve hizmet anlayışımız var. Adeta örnek bir muhtarlık hayali kuruyorum; muhtar seçildiğim takdirde bu hayalimde var olanları mahallem için hayata geçireceğim’ dedi.

KENDİSİ İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Özgeçmişi ile ilgili bilgi veren İbrahim Kaplan, “1968 Kuruçeşme doğumluyum. Emekliyim.  Aynı mahallede yıllarca tüpçülük yaptım. 1976 yılından beri de muhtarlığına aday olduğum mahallede; aynı evde ikamet etmekteyim. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. Şu anda da özel bir şirkette vazife yapmaktayım.”dedi.

GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIM

Muhtar olduğu zaman gece-gündüz demeden çalışacağını belirten  ibrahim Kaplan, ” Mahallede yaşayan her bir insanın  derdi; derdim olacak; sevinçleri mutluluğum olacak. Mahallemizde yaşayan her bir yardıma muhtaç insanlara, elimden gelen imkanlar dahilinde yardımcı olacağım. Her türlü sorunlarında yanında olacağım. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarla; devletin ilgili kurumları arasında bir köprü vazifesinde bulunacağım. Sahip çıkmadığımız hiç bir kimse  kalmayacak’ dedi.

KÖY STATÜSÜNDEN KURTULACAK

Bir zamanlar mahallelerinin cazibe  merkezi halinde olduğunu ancak son yıllarda hizmet alamadığı için insanların sıkıntı yaşadığını belirten İbrahim Kaplan, ” Mahallemiz yeterince hizmet alamıyor. Önemli bir trafik sorunu var. Bununla ilgili çözüm bulacağız. Spor kulübü kurarak; gençlerimizi sporsal etkinliklere yönlendireceğiz. Mahallemizde bulunan eski belediye binasını; yine halkımızın hizmetine sunmayı planlıyorum. Buraya çok önemli bir kompleks şeklinde bina yapımını sağlayacağım ve mahalle halkımın yararlanmasına imkan oluşturacağım. Yollarıyla; kaldırımlarıyla, güvenli parklarıyla; caddeleriyle mahallemizi yaşanabilir ve cazibe merkezi haline getirmek için var gücümle gece gündüz çalışacağım.”dedi.

‘PARK YASAK-DURAKLAMAK SERBEST’

Mahallede bulunan trafik sorununu gidermek için ‘ Park yasak, duraklamak serbest’ diyerek, trafik keşmekeşliğine son verecek projelerinin olduğunu belirten İbrahim Kaplan, ” Bu konuda bisiklet kullanımını da yaygınlaştıracağım. Hem insanlarımız spor yapmış olacaklar; hem yakıt harcamayarak ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar; hem de trafik keşmekeşliği kısmen de olsa ortadan kalkmış olacaktır. Dar olan yolların genişletilmesi için gayret göstereceğim. Kat kısıtlanmasının giderilmesi için devletin ilgili kurumlarıyla birlikte hareket edeceğim.” dedi.

GENÇLERE SAHİP ÇIKACAĞIM

Mahallede bulunan gençlere sahip çıkılması adına yapılması gereken her türlü fedakarlığı yapacağını belirten İbrahim Kaplan, ” Gençlik demek, gelecek demektir. Biz gençliğimize sahip çıkarak geleceğimize sahip çıkmış oluyoruz. Spor kulübü kuracağım ve gençleri buralara yönlendireceğim. Birliği ve beraberliği tesis edeceğim. Mutlu ve huzurlu bir mahalle oluşturacağım; komşuluk bilincini; mahallelilik kültürünü geliştirmek için elimden geleni yapacağım.”dedi.

‘MAHALLENİN SAKİNİ DEĞİL, SAHİBİ OLACAĞIZ

Mahallede yaşayan her bir insan kendisini ‘sakin’ olarak değil, ‘sahip’ olarak görmeli ve mahallesine sahip çıkmalı diyen İbrahim Kaplan, “Bu duygunun ve düşüncenin hakim olması için birlik ve beraberliği; huzur ve güveni; bir birine sahiplenmeyi ve kenetlenmeyi yaygınlaştıracağız. Sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek, mahalle halkının bir biriyle kenetlenmesini sağlayacağız. ‘Ben’ değil   ‘biz’ duygusu içinde olacağız.”dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI