Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılışı Yapıldı

Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılışı Yapıldı
48 views
19 Aralık 2020 - 15:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Erdoğan, programda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Cumhur İttifakı’nı hedef alan açıklamalar yapan Millet İttifakı’na seslendi, “2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacak!” dedi.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde de kalan kısmı tamamlamış olacağız. Bugün açılışını yaptığımız otoyolun maliyeti 431 milyon doları buluyor. İstanbul-İzmir otoyoluyla, Tem otoyoluyla bağlantı sayesinde vatandaşlarımıza hızlı ve konforlu ulaşım sağlamış oluyoruz. Bu tür yapılar ülkemiz için sembol haline dönüşen eserlerdir. İstanbul’un geleceğini şekillendirecek bu önemli yatırımların her aşamasını takip ediyoruz.

Kara, hava, demir ve deniz ulaştırmaları kalkınmaların başında gelir. Ülke içinde insanlar kolaylıkla bir yere ulaşamıyorsa orada refah olmaz. Mevcut demiryolu ağımızın neredeyse tamamını sıfırdan yeniledik. Metro ve tramvay hatları ekledik. Biz büyük ve güçlü Türkiye için ihtiyaç duyulan altyapıyı tamamladıkça uluslararası yatırımcılar için ülkemiz güçlü bir cazibe merkezi olmaktadır, asıl atılımı önümüzdeki dönemde bekliyoruz. Terör örgütünü kullanmaktan darbe girimlerine, yaptırımlara kadar ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Bizimle eşit şartlarda oturup konuşmaya, adil tekliflerde anlaşmaya çalışan herkese kapımız açıktır. Tehdit ile ayak oyunları ile ülkemizin önünü kesmeye çalışanlara sesleniyorum; Sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Hiçbir çekişmenin, kavganın, polemiğin ülkeye faydası olmadığına inanıyoruz.

“2023 ZAFER YILIMIZ OLACAK”

Adı millet, kendisi zillet olan, terör örgütleri ile iç içe geçen ittifaka bir kez daha söylüyorum; 2023 yılı Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacaktır.

Kuzey Marmara Otoyolu’nun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emeği geçen bakan, bakanlarıma teşekkür ediyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI