Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Lastik-İş, Goodyear Görüşmesi Gerçekleşti

Lastik-İş, Goodyear Görüşmesi Gerçekleşti
7 views
10 Şubat 2020 - 19:22

Goodyear’ın 3 büyük lastik fabrikasının içinde bulunduğu Lastik Sektörü Grubundan çıkarak Lastik-İş Sendikası ile doğrudan masaya oturma kararı almasının ardından dördüncü toplu iş sözleşmesi görüşmesi, bugün  Trpy By Wyndham Otel’de gerçekleştirildi.

ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Lastik İş Genel Başkan Alaaddin Sarı görüşme sonrası yaptığı açıklamada , “Geçmişte bugünkü görüşme neticesinde daha önce talep ettikleri özel istihdam büroları taleplerini geri çektirdik. Bu bizim için önemli bir maddeydi. Esnek ve güvencesiz çalışma taleplerini yiniledir. Genel talepleri bu çalışma ortamının oluşması üzerine. Yeni işe başlayan işçinin ücretinin yarısını vermekle alakalı talepleri bulundular bunu kabul etmek asla mümkün değil. Evlenme ve doğumda enflasyon verdiler kabul etmedik. Bunların kabul etmeyeceğimiz maddeler olduğunu dile getiriyoruz. Endüstri sektöründe birbirlerini takip ediyorlar.  Biri ne yaparsa diğeri de ona göre hareket ediyor. Bir handikap oluştu. Geçmişte var olan kazanılmış haklardan asla taviz vermeyeceğiz.” Dedi.

25 ŞUBAT’TA TEKRAR GÖRÜŞME OLACAK

Üretimde çalışan için bugün sadece bir madde üzerinde anlaştık” diyen Sarı, “ Bununla beraber üretimde  toplam 32 madde geçti. Destek işçisi için ise toplamda 29 madde geçti. 25 Şubat’ta tekrar bir toplantı yapacağız, bundan sonrakiler uzun toplantılar olacak. Parayla alakalı bir teklifleri olmadı. Martın başında bize verilen süre süre dolacak” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin