DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Lastik İş Sendikası bayramlaştı: Alaaddin Sarı’dan önemli açıklamalar

Son Güncelleme :

17 Haziran 2024 - 16:57

/ kez okundu.
Lastik İş Sendikası bayramlaştı: Alaaddin Sarı’dan önemli açıklamalar

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, bayramlaşma programı yönetim kurulu ve üye işçilerle birlikte bayramın ikinci günü İzmit’te bulunan sosyal tesislerde gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine işçiler yoğun katılım gösterdi.

 

 

Bayramlaşmanın ardından konuşan Lastik-iş genel başkanı Alaaddin Sarı, katılanların bayramını kutlayarak: “ Genel başkanımızın aramızdan ayrılışından sonraki süreç yaşadığımız sıkıntıdan o yetmezmiş gibi pandemi süreci, pandemi süreci yetmezmiş gibi son dönemlerde de ekonomik krizlerle karşı karşıya kaldık. Aldığımız bu ekonomik terör ve sıkıntılarla en son yapmış sosyal medyada okuduğum kadarıyla yapılan toplu sözleşmeyi daha hala inanmayan anlayış ve yaklaşımlar olduğunu biliyoruz.” dedi.

 

 

MÜCADELEMİZ GELECEĞİMİZLE ALAKALI

 

Başkan Sarı, ‘Bir satın alma gücümüzü ne kadar lükse taşırsak ne kadar iyi olursa yarınlarımız çoluk çocuğumuzla alakalı emin bir noktada görüyoruz. Neden? Mücadelemiz, geleceğimizle alakalı, çocuklarımızla alakalı, çocuklarımızı iyi bir iyi bir işte ülkede yetiştirmeyle alakalı mücadele ediyoruz. O mücadele ederken de zaman zaman sessiz kalıyoruz bize yapılan mobinglerde zaman zaman trafikte karşılaştığımız bir sürü sorun ve problemlerle karşılaştığımızda içine gidip benim çoluk çocuğum var ve çoluk çocuğumuzun ve sorumluluk bilinciyle hareket tarzımızla bir duruş sergiliyoruz diye geleceğimiz ve çocuklarımıza aittir.’

 

ADAMCI SENDİKA DEĞİLİM EKİPCİ SENDİKACIYIM

 

 

Spor okulu kurmak istiyoruz. Tüm branşlar olmasını istiyoruz. Bizim asli görevimiz sendikacılık olmalıdır.  İnanıyorum ki önümüzdeki süreçlerde Lastik- İş spor kulübü olmasını istiyorum.  Geldiğimden beri fabrikalarda söylüyorum. Fabrikalarda isterse beni sevmesin bir arkadaşımızın fiziki problemde sıkıntısı var ise yeni arkadaşlarımızla yer değiştirmek zorundadır. Yani bu vicdani sorumluluktur. Geldiğimden beri tekrar tekrar ifade ediyorum. Adamcı sendikacı değilim ben ekipçi sendikacıyım. Birilerini kayırmak suretiyle sendikacılık yapmıyorum hak mücadelesi veriyorum.   Biz bir aileden sorumlu değiliz, binlerce kişinin ailesinden sorumluyuz. ”

 

 

HABER MERKEZİ

YORUM ALANI