Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar

Liman Değil, İskeleymiş, Yalan Konuşuyorlar
5 views
16 Şubat 2020 - 15:39

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği 2020 yılının ilk kahvaltı etkinliğini dün gerçekleştirdi. Dernek binasındaki programa; Kocaeli Kırım Tatarları Derneği Başkanı Zümran Aracı’nın yanı sıra Kırım Tatarları Dernekleri Federasyon Başkanı İbrahim Aracı, Büyükşehir Belediyesi İzmit Koordinatörü Abdullah Köktürk, İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, Büyükşehir Belediyesi İstihdam Merkezi Başkanı Öztekin Kaşukçi ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

YALAN KONUŞUYORLAR

Kırım Tatarları Dernekleri Federasyon Başkanı İbrahim Aracı gündemde yer alan liman konusuyla ilgili “Ben toplumuma hesap veririm. Bugün de böyle bir gün. 20 günden beri Kocaeli’de bazı basın organlarında şahsım, ailem ve şirketim hakkında yalan kampanyası başlatıldı. Yeni bir liman yapılması asla söz konusu değil. Baştan aşağı yalan konuşuyorlar. Bizim olmayan bir yerde hayali bir şey uyduruyorlar” dedi.

BİZİ NEREDEYSE BEBEK KATİLİ YAPTILAR

Konu yönetim kurulu başkanlığını yaptığım, ailece sahip olduğumuz şirkete ait iskelenin günün şartlarına göre revize edilmesi projesidir” diyerek konuşmasını sürdüren Aracı şöyle devam etti: “Yeni liman, yeni depo alanı, Körfez’e başka kimyasal vesaire getirmek ile hiç bir alakası olmayan bir projenin uygulanması gereken bir prosedürüdür. Yazılan yalanlar gibi mevcut fabrika arazimiz ve yan komşu firma Aktaş’ın mevcut arazi ve kapasitesi dışına taşan, karada yapılacak en ufak bir değişiklik ile ilgisi yoktur. Bizi neredeyse bebek katili yaptılar. Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ile durumu konuştum. Bu kadar siyasi hareket edilememeli. Doğru bilgi alacaklar.

TOPLANTIYA KATILSINLAR

Üstelik eski iskelelerin yerine yine aynı yerde tek bir iskele yapılması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın önerisidir. Çevreye, denize, bölge halkına zarar verecek bir yanı kesinlikle söz konusu değildir. Zaten 18 Şubat’ta Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da yapılacak ÇED toplantısında da projenin detaylarını halka sunacağız. Derince’de oturan tüm vatandaşlarımız o toplantıya katılsınlar ve ÇED raporunu görsünler.

RÜŞVETLE İŞ YAPTIRMAM

Bizim saklayacak, korkacak, hesabını veremeyecek hiçbir şeyimiz yok. Tüm süreç olması gerektiği gibi açık ve şeffaf bir şekilde yürütülüyor. Tapu kayıtları ortadadır ve çok basit bir şekilde öğrenilebilir. Ayrıca eğer kara tarafına bir şey yapılacaksa öncelikle o bölgenin belediyesinden ya da internet sayfasından imar durumu çok rahat görülebilir. Sonra da mahalle halkına gidip konuşan belediye başkanına, ‘Bu konuda sizden tank yapmak, depo yapmak üzere ruhsat isteyen var mı?’ diye sorulur  ya da o başkan ‘Bu iddia tamamen bir yalandır. O bölgede bizden en ufak bir ruhsat isteyen yoktur. Zaten söz konusu yerin çok büyük bir kısmı park alanıdır ve denize çıkma alanları bile yoktur’ açıklamasını rahatlıkla yapabilirdi. Ben hiçbir şahsi işimi rüşvetle yaptırmadım.

BURASI BİZİM VATANIMIZ

Burası bizim vatanımız. Ben bu şehirde doğdum. Çocuklarımız da bu şehirde doğdu. Mezarlarımız da burada. Bu şehirde yaşıyor, ülkemizin her yerindeki gelirlerimizi bu şehirde beyan edip vergimizi ödüyoruz. Şehrimize, insanlarımızın yaşamlarına, sağlıklarına, çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlayacak pek çok proje yaptık. Ne geçmişte ne şimdi bu şehre ve insanına zarar verecek bir adım atmadık, atmayız. Ben ve ailem, geçmişimizi ve köklerimizi unutmadan, bu toprakları vatan bildik, burada büyüdük. Bu topraklarda yaşıyor, havasını soluyor, suyunu içiyoruz. Şundan emin olun ki bu şehre ihanet edecek bir projenin en başta ben karşısında olurum.

ÇİĞİTLER’LE YEMEK YEMEDİM

Şimdi ise size şahsımı hedef aldıkları açık olan bu haberlerin neden ortaya çıktığının altındaki gerçekleri anlatmak istiyorum. Yalan habercilerden Çiğit’in yalanları. Yazdığının aksine asla kendisi ile yemek yemedim. Bir çay içme vaktinden fazla bir arada olmadım, beni tanımaz. Rahmetli Saadettin Bey’i ve yine rahmetli babamı yani bugün hayatta olmayan insanları konu yapar. Çünkü utanmaz. Rahmetli Saadettin Bey, benim yanımda da yıllarca çalıştı. Ama ben asla Çiğit’ler ile bir arada yemek yemedim.  Babam asla Çiğit’leri muhatap almazdı. Çiğit’ler ile hiç işi olmazdı. Rahmetli Cevat Çetin’i sever, yazılarını okur hatta kesip biriktirirdi.

ESKİ GAZETESİNİ SATIN ALMADIĞIM İÇİN

Peki ne oldu da şimdi bu yalanlar ile saldırıyor. Çok basit. Eski gazetesini satın almayı reddettiğim için. Satmadan önceki reklam taleplerine girmeyeceğim bile. Ancak sonra istemeyerek de olsa başka bir gruba sattığını, sonra oradan da işten atıldığını kendisi her gün bol alkollü yazıları ile anlatıyor. Ve bu ruh hali ve içinde bulunduğu şartlar ile yine birilerine maşalık yapıyor. Diğer ortağına zaten laf etmeye bile değmez, kedinin bile yemediği ciğer misali. Memleketin başına bela örgütün maşası olduğu tescilli, hem de gaza getirmeye çalıştığı ana muhalefet partisi yetkililerin bile beyan ettiği bir hastalıklı kişilik. Kendisini geçmişte icraya verdiğim için de hırsını böyle gösteriyor.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI

HABER İHBAR