Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

MEB Resmen Duyurdu; 81 İl’e Gönderildi

MEB Resmen Duyurdu; 81 İl’e Gönderildi
585 views
24 Kasım 2021 - 16:00

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir karar alındı. 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazılı olarak bildirildi. Yasak geldi. Ayrıca 5 yıl detayı ortaya çıktı. Bakan Özer 2022’de devreye alınacağını açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önemli bir adım atıldı. Yeni karar 81 ile yazı ile bildirildi. 24 Kasım Öğretmenler Gününde maddi değeri olmayan sembolik nitelikteki hediyeler dışında herhangi bir hediyenin kabul edilmemesini istedi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmenlerle ilgili yeni kararı açıkladı.

 

5 YIL KARARI 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada 5 yıl kararını duyurdu. Bakan Özer “Öğretmenler ne kadar güçlüyse sistem de o kadar güçlüdür. Öğrencilerin mesleki eğitimi için ciddi bir paket hazırladık. Önümüzdeki günlerde açıklayacağız. 2022’den itibaren bunu devreye sokacağız. 5 yıl altı öğretmenlerin eğitimine yoğunlaşacağız. TIMSS sonuçları bize bazı bilgiler veriyor. 20 yıl üzeri deneyimi olan öğretmenlerin öğrenciye akademik başarı etkisi ile 5 yıl altındaki öğretmenlerin etkisi arasındaki fark yüzde 60’lara yakın.

UZATMA SÖZ KONUSU DEĞİL 

Umutlar bittiğinde, kritik bir zamanda 15 bin öğretmen ataması yaptık. Kıymetli bir adımdı ama buradan eleştiri almak beni üzdü. 2020 KPSS’ye girenler bu atama bizim hakkımız dediler. 2021’ler de aynı şekilde bir durum ortaya koydular. Biz de bakanlık olarak ‘ikiniz de başvurun en yüksek puanlı olanı alalım’ dedik. Bir ay boyunca bu konudan peş peşe tepkiler geldi. Bir diğer konu ise ‘2020 puanları uzatılsın’ hadisesi. Bu konuda da netiz. O defter kapandı. Öğretmen konusunda daha farklı bir yaklaşım benimsemek lazım. Ciddi bir doyuma ulaştık. Atamalar, ağırlık verdiğimiz alanlara öncelik verilecek.

 

 

KAYNAK:VATAN

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI