DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Millet İttifakı Başiskele Adayı Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

Son Güncelleme :

05 Mart 2019 - 12:38

/ kez okundu.
Millet İttifakı Başiskele Adayı Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta’nın proje sunumu ve meclis üyesi adaylarının tanıtımı dün Başiskele Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

 

Başiskele Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Adil Gülez ve Çağlar Özer, Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, CHP Başiskele İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, İYİ Parti Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, İYİ Parti İl Gençlik Kolların üyeleri il ve ilçe yöneticileri ile Başiskele halkı katıldı.

YOLA KAZANMAK İÇİN ÇIKTIK, KAZANACAĞIZ

Programda ilk olarak söz alan İYİ Parti Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, “Bizler bu yola çok kısa bir süre önce inanarak çıktık. Bu inancımızı başarıyla taçlandıracağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Zafer, zafer benimdir diyebilenlerindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenlerindir’ Biz başaranlardan olacağız. 1 Nisan sabahı siz değerli Başiskele halkıyla iyiliğin güneşi altında ısınacağız. Kazanmak için çıktık yola, kazanacağız” dedi.

USTA ELLERE TESLİM EDECEĞİZ

CHP İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, “Başiskele’ye kadın eli değecek. Belediye meclis üyelerinin ilk 2 sırası kadın arkadaşlarımızın. Listede 7 kadın arkadaşımız var. Belediye meclis üyeleri çok değerli arkadaşlarımız. Değerli hizmetleri verecek arkadaşlarımız. Başiskele belediyesinde çok güzel işler yapacak. Hepsine güvenim sonsuz. Rıza arkadaşımıza güveneceğiz, Baiskele’yi onun usta ellerine teslim edeceğiz.

 

GÜVENİMİZ TAMDIR

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Rıza Güven Usta ile Millet İttifakı yola çıktı. Belki biraz geç kaldı ama bu geç kalmanın farkını ben ve arkadaşlarımı, Millet İttifakı’nın temsilcileri çok çalışarak kapatacaklar. Bizim Rıza Güven Usta’ya güvenimiz tamdır. 20 seneden beri Başiskele’de oturuyorum. 7 yıldızdan bahsediyor 15 seneden beri burayı yöneten insanlar. Bir yağmur yağdığında tehlike atlattığımız, meydanı, çarşısı, aidiyet duygusu olmayan derme çatma bir yer. İmar durumu çok kötü. Kocaman kocaman apartmanları görür hale geldik. Burası çarpık yapılaşmanın had safhada olduğu bir yer. İnşaat Mühendisinin burada aday olması nedeniyle bu çarpık kentleşmenin 31 Mart’tan sonra ortadan kalkacağına inanıyorum. Sadece gösterişe dayalı belediyecilikle hiç bir yere varamazlar. Bunların pili bitti. 31 Mart’ta bunlara hep birlikte el sallayacağız” dedi.

İYİ PARTİ TEK ALTERNATİF

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Başiskele’de olumsuz bir süreç yaşandı. Bu süreçte bizim dahilimiz olmadan bazı yanlışlar yapıldı. Yeni atanmasına rağmen Ayşe Rüzgâr hanımefendi, belediye başkan adayı olan Rıza Güven Usta, CHP İlçe Başkanı Arif Gökyıldız’a çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir iş yaptılar ve Başiskele’de kimsenin tahmin etmediği bir neticeyle biz buradan çıkacağız. Rıza Güven Usta 200 yıldır Başiskele’de. Rıza Güven Usta yanlışa müsaade etmeyen, doğru, dürüst bir insan. Böyle bir insanın Başiskele ile entegre olması lazım. Cenabı Allah’ın yasakladığı ne kadar şeytansı ne varsa bunların üzerinde yapışmış. Kibir, israf bunlar Adalet ve Kalkınma Partisi ile özdeşleşmiş. Millet İttifakı’nın bu dönem başarması lazım. Hepimizin üzerine görev düşüyor. Biz İYİ Parti ve CHP olarak değil Millet İttifakı olarak bakıyoruz. Ben inanıyorum. Bu başarı bizim için değil, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olma açısından başarılı olacağız. İYİ Parti cesur ve yürekli insanların toplandığı bir parti. İYİ parti mevcut iktidarın kaybettiği süreçte tek alternatif. CHP’liler kusura bakmasın” dedi.

 

UYUM İÇİNDE ÇALIŞACAĞIZ

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Bundan 1 yıl önce kurulan partimiz 24 Haziran seçimlerinde sıfır noktasından başlayarak yüzde 10 oy aldı meclise de 40 vekil sokmayı başardı. Yeni kurulan bir parti için bu büyük bir sonuçtu. 24 Haziran seçimlerinde tohum attık. Belediye seçiminde kök salma zamanıdır. Türk siyasetinde ulu bir çınar olmak için kök salacağız. Elbette CHP’nin katkılarını unutmamak gerekiyor. Huzurlarınızda onlara ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum Biz bu seçimlerden Millet İttifakı’nın ciddi sonuçlar alacağına inanıyorum. Bu bir beka meselesi diyorlar. Bu bir beka meselesi değil. Anket sonuçlarına göre; Ak Parti oylarının yuvarlanmaya başladığını aşağıya düştüğü, bizim de başa baş güreştiğimizi size müjdelemek istiyorum. Ama durmayacağız yine çalışacağız. Bu seçimi hep birlikte kazanacağız. Başiskele’de de eski yönetimimde görev almış çalışmalarıyla göz doldurmuş Rıza Güven Usta’nın belediye başkanı seçildiğinde güzel işlere imza atacağını düşünüyorum. İkimiz bir uyum içerisinde bir uyum içerisinde çalışacağız. En güzel projelere birlikte imza atacağız diye düşünüyorum. Bizimle uyumlu çalışacak olan ekibe yüzde yüz destek vereceğiz” dedi.

KOLTUKLARIYLA İLGİLİ BEKA SORUNU VAR

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Bu bir genel seçim değil yerel seçim. Başımızda Cumhurbaşkanı diye adlandırılan Recep Erdoğan var. Recep Erdoğan ‘Bu bir beka problemi’ diyor. Ben 56 yaşındayım. 90 yıldır Türkiye’de seçim yapılıyor. İlk defa seçimlerin beka problemi olduğunu duydum. Bir beka problem var. Doğru söylüyor aslında. Bunların koltuklarıyla ilgili beka problemi var. Bu ülkenin beka problemi olsa bu salondakiler dâhil herkes gövdesini siper bir karış toprağını eder. Biz vatanımızdan, bayrağımızdan, cumhuriyetimizden, demokrasimizden, bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçemeyiz. Ama bilin ki çok yakında Türkiye’de yaşayanlar, Recep Tayyip Erdoğan’dan vazgeçecektir. Bunlar yağmalamadık yer bırakmadılar. Recep Erdoğan, bu ülkeyi 17 yıldır CHP’nin yönettiğine AKP seçmenine inandırdı. 17 yıldır hiçbir sorunu çözemedi. Üzerine ekleyerek yeni problemlerle baş başa bıraktı. Beka probleminden bahseden vatandaş Adalara Yunan Bayrağı çekilirken, Türbeleri gece yarısı kaçırırken kahramanlık türküleri yazıldı. Hani bize zillet diyor ya illet diyor ya Türkiye’nin başında büyük bir bela var.

 

KOPYALA YAPIŞTIR PROJELER

Türkiye’yi bölmek isteyenler var, terör örgütleri var. Ama bir de Türkiye’yi gerenler var. Onlar da Türkiye’yi yönetenler. Cumhurbaşkanı çıkıyor siyasi partilerin genel başkanlarına dörtlü çete diyor. Kendilerinden olmayan kimseyi vatansever olarak kabul etmiyor. Hepimizi terörist yaptı. Erdoğan her yerde Kocaeli Büyükşehir’i örnek gösteriyor. Büyükşehir Kocaeli’de en çok geliri olan 3 belediyeden biri ama en borçlu belediyesi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin geliri 2,7 milyar TL yan kuruluşlar hariç. 10 bakanlıktan büyük bir bütçeye sahip. Ben şimdi size sorsam 15 yıl önce bu kenti marka haline getiren yatırımları sorsam hemen sayarsınız. Peki, 15 yıl sonra İbrahim Karaosmanoğlu ve onun çömezi Tahir’in genel sekreterlik yaptığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hangi icraatını hangi projesini sayabilirsiniz. Tahir beyin projelerine baktım, Kuzey Marmara, Güney Marmara Yolu, Gebze’de Sabiha Gökçen’e metro, Körfez’den Cengiz Topel Kava Alanına Metro. Kent Meydanı, Turist sayısı falan. Karaosmanoğlu’nun projelerine baktım. Kopyala yapıştır yapmış. Proje deyince Türkiye’de sosyal demokrat belediyeler akla gelir. Biz Büyükşehir’de Serdar Bey, Başiskele’de Rıza Bey ve diğer ilçe belediye başkanlarımızla ile beraber Kocaeli’yi tekrar arka kent yapacağız” dedi.

DEVLETİ VE YEREL YÖNETİMLERİ İFLASA SÜRÜKLEDİLER

Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta konuşmasına Nazım Hikmet’in “Bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine” sözleriyle başladı. Usta konuşmasının devamında, “Bugün burada sadece İYİ Parti ve CHP’liler yok. İlçesine gönül vermiş bütün siyasi partilerden kardeşlerimiz var. Bu yola çıkarken bu birliktelik hayal ettiğim birliktelikti. Bu hayalim gerçekleştiği için çok mutluyum. Bismillah diyerek yola çıktık. Bu yolun zor, çetin, çirkefliklerle dolu olduğunu bilerek adım attık. Çünkü bizim bir hayalimiz var. Avrupa standartlarında, Anadolu güzelliğinde yeşil bir Başiskele. Bunun içinde kadromuz, projelerimiz hazır. Çok güzel projelerimiz var. Ülkeyi 17, kentimizi 15 yıldır hiçbir mazeret üretemeyecekleri bir güçle yönetenlerin geldiği nokta ortada. Üretim durmuş, tüketim ekonomisiyle, borçla, harçla, kredilerle, devleti ve yerel yönetimleri iflasa sürüklediler. Yatırımlar durma noktasında. Ülkemizin en büyük problemi işsizlik ve adaletsizlik. Yatırımcılar korku içinde yaşıyor.

 

BAŞİSKELE’NİN YÖNETİMİ MİLLETE GEÇİYOR

Gençlerimiz işsiz. Ama artık buna bir son verin diyeceğiz. Millet İttifakını açık ara farkla yönetime getireceğiz. Müslüman aldanmaz ve aldatmaz. Dini ve devleti makam uğruna kullanamaz. Sürekli aldatanlara aldandığını söyleyenlere dur diyeceğiz. Başiskele’yi marka kent yapacağız. Yapacağımız yatırımlarla yıldız gibi parlayacağız. Başiskele’ye çok iyi geleceğiz. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine çıkmak için hiç durmadan çalışacağız. 31 Mart’tan sonra yepyeni modern bir Başiskele’ye merhaba diyeceğiz. 1 Nisan sabahı güneş Başiskele için yeniden doğmuş olacak. Milletimizin birlikteliğini ve beraberliğini Millet İttifakı ile taçlandıracağız. Seçimi sizlerle kazanıp Başiskele Belediyesi’ni beraber yöneteceğiz. Sorunları sümen altı yapmadan çözüme kavuşturacağız. 1 Nisan’dan sonra Başiskele’nin yönetimi millete geçiyor. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmaların ardından gençler tarafından proje sunumu yapılarak meclis üyesi adayları tanıtıldı.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Samandıra Escortdeneme bonusu veren sitelerbodrum escorthttps://medyalarge.org/deneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelergüvenilir bahis sitelerihttp://kingfeetspatx.com/gaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escorttipobetOnwin CasinoTipobet365 Giriştipobetqfootspaizmir escort bayanvdcasinotipobet girişhttps://restbetgiris.co/ana/bukharamnhttps://www.dynastypot.com/cifturkey.orgen iyi casino siteleriHoliganbetsweet bonanzaaviatorbig bass bonanzahttp://umraniyetip.org/Casibomgüvenilir bahis siteleribetvole girişCanlı Casino Siteleribetpasrestbetfixbetankara escortgreenhousecraftfood.comonwinmariobet girişonwintempobetbonus veren sitelernimblevr.comhttps://asitbiotech.com/deneme bonusucasino sitelericasinodeneme bonusuhttps://okulmed.com/Süpertotobet Girişataşehir escortmarsbahis twitterTaraftariumAmon casinoMebbisbetparkbetistgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatCasibombetkomistanbul escortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbetbetiststarzbet girişstarzbet girişgaziemir çilingirbahsegelbahsegelmersin günlük kiralık evtarafbetbetturkeyholiganbetbycasinoholiganbetxslotxslotonwinbetlikegrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomparibahiscasibomcasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvole24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkompiabetbetkombetebetultrabetbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbetmariobetbahiscombetkomhitbetvdcasinoMatadorbetmatadorbetadana psikologtarafbetbetkommarsbahis7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetturkeyBeylikdüzü Escortbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanfethiye klima servisimarsbahisbahiscommariobetcasibomSamandıra Escortdeneme bonusu veren sitelerbodrum escorthttps://medyalarge.org/deneme bonusu veren sitelerdeneme bonusu veren sitelergüvenilir bahis sitelerihttp://kingfeetspatx.com/gaziantep escortgaziantep escortmaltepe escortbostancı escortanadolu yakası escorttipobetOnwin CasinoTipobet365 Giriştipobetqfootspaizmir escort bayanvdcasinotipobet girişhttps://restbetgiris.co/ana/bukharamnhttps://www.dynastypot.com/cifturkey.orgen iyi casino siteleriHoliganbetsweet bonanzaaviatorbig bass bonanzahttp://umraniyetip.org/Casibomgüvenilir bahis siteleribetvole girişCanlı Casino Siteleribetpasrestbetfixbetankara escortgreenhousecraftfood.comonwinmariobet girişonwintempobetbonus veren sitelernimblevr.comhttps://asitbiotech.com/deneme bonusucasino sitelericasinodeneme bonusuhttps://okulmed.com/Süpertotobet Girişataşehir escortmarsbahis twitterTaraftariumAmon casinoMebbisbetparkbetistgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatCasibombetkomistanbul escortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbetbetiststarzbet girişstarzbet girişgaziemir çilingirbahsegelbahsegelmersin günlük kiralık evtarafbetbetturkeyholiganbetbycasinoholiganbetxslotxslotonwinbetlikegrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomparibahiscasibomcasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvole24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkompiabetbetkombetebetultrabetbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbetmariobetbahiscombetkomhitbetvdcasinoMatadorbetmatadorbetadana psikologtarafbetbetkommarsbahis7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetturkeyBeylikdüzü Escortbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanfethiye klima servisimarsbahisbahiscommariobetcasibom