Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

Müteahhit Firmanın Plansız Çalışması Vatandaşı Bezdirdi

Müteahhit Firmanın Plansız Çalışması Vatandaşı Bezdirdi
82 views
16 Ekim 2021 - 15:57

Körfez’de Büyükşehir adına İSU alt yapı çalışmalarında bulunan müteahhit firmanın, gelişi güzel bir şekilde, plansız ve tedbirsiz çalışması vatandaşları canından bezdirdi.

Çalışma yapacağı alandaki caddeleri ve sokakları; plansız bir şekilde trafiğe kapatması; Körfez’de hayatın felç olmasına neden oluyor. Güney Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde çalışma yürüten müteahhit elamanları, en işlek yerde ki 4 cadde ile bir bulvarı aynı anda kapatması; trafiği alt üst etti; ticaretle uğraşan vatandaşları isyan ettirdi; vatandaşları ise perişan etti. Hastaneye giden ulaşım yollarını trafiğe kapatarak çalışma yapması ise; olası yaşanacak bir acil vakada, hastaneye ulaşımı zorlaştırmış oldu. Semt pazarlarının kurulduğu günlerde; plansız çalışma nedeniyle caddelerin trafiğe kapatılması ise; trafik keşmekeşliğini daha da çıkmaz boyutlara sürüklüyor.

VATANDAŞLAR İSYANDA
Denetimin yetersiz olduğunu savunan vatandaşlar, yetkililerin acilen daha bilimsel ve daha planlı çalışma yapması için acilen müdahalede bulunmaları gerektiğini belirterek, ‘Böyle bir çalışma olur mu? Son derece bilgi ve birikimden yoksun çalışanların, hiçbir planlama yapmadan kendi inisiyatiflerine bağlı olarak cadde ve sokakları trafiğe kapatması; trafik keşmekeşliğine neden oluyor; biz esnafların zor durumda kalmasına neden oluyor. Kendi alanında uzman kişilerin acilen bu duruma müdahale etmesi gerekir; insanların mağduriyetinin giderilmesi gerekir. ‘ben yaparsam olur’ mantığı, insanları mağdur ve perişan ediyor.” Dedi.

GÜNEY MAHALLESİ SIKINTIDA
Güney mahallesinde yapılan çalışmalar nedeniyle, Atatürk Bulvarı, Saatçi Sokak, Dadaş Sokak, Albay Sokak ve Tuğrul Caddesinin bazı bölümlerinin trafiğe kapatılması; Körfez’in en hareketli alanında trafik keşmekeşliğinin yaşanmasına neden oluyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI