Tek Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber | Kocaeli Son Dakika | Kocaeli Gündem

‘Mutlu Şehir Kocaeli’ Söylemi Sadece Sloganlarda..

‘Mutlu Şehir Kocaeli’ Söylemi Sadece Sloganlarda..
63 views
14 Şubat 2021 - 18:14
Kocaeli’de son dönemde peş peşe yaşanan intihar olayları İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın gündemindeydi. Yıldız yaptığı açıklamada, ‘Mutlu Şehir Kocaeli” söylemi sadece sloganlarda ve siyasi söylemlerde kalmasa’ ifadelerini kullandı.
TÜİK tarafından düşük seviyelerde açıklansa da ülkemizde işsizlik, kronik bir sorun hale gelmiş durumda. Yakın tarihimizdeki en ciddi krizlerden biri olan mevcut ekonomik kriz, vatandaşlarımızı en yaşamsal gereksinimlerini karşılayamayacak hale getirmiş ve onları tükenmişlik duygusuna ittiğini üzülerek ifade ediyorum.
Gelecek kaygısı, işsizlikle boğuşan liyakatin yerini adam kayırmacılığın aldığı bozuk sistemde gençlerimizde vatandaşlarımız da yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi vermektedir. Sadece geçtiğimiz hafta Kocaeli’de 5 gencimiz, maddi problemler ve gelecek kaygısı yüzünden hayatına son vermiş ve artık aramızda değil. Pandemi döneminde binlerce vatandaşımız  işsiz kalırken, küçük esnaf iflas ederken sermaye kârlarında ise artış devam ediyor. Geleceğimizin ümidi, yarınlarımızın mimarı olarak gördüğümüz gençlerimiz gözümüzün önünde kayıp gidiyor. Sorun, yönetim sorunu… Sorun, zihniyet ve sistem sorunu… Sorun, beceri yetersizliği…
Açıklandığı gibi “Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk, uluslararası dokümanlarda da ifade edildiği gibi artık Türkiye için sorun olmaktan kalktı.” cümlesi gerçek olsa ve de “Mutlu Şehir Kocaeli” söylemi sadece sloganlarda ve siyasi söylemlerde kalmasa.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Morlimon  Mor limon  Morlimontr